i3 M330 laptopun kasması

ThePeople

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu bilgisayar ilk elime geçtiğinde bunla CS:GO bile oynuyordum. Ama bilmediğim bir sebepten ötürü bilgisayarım aşırı kasmaya başladı. 8-bit bir oyunu bile oynayamıyorum. Format da attım. Ama sorun çözülmedi. Sizce bunun sebebi ne? Eskiden hiç kasmayan bilgisayar neden şimdi kasmaya başladı?

Yanıtlarınızı bekliyorum.

Sistem Özellikleri:

• Ekran kartı: HD Graphics 3000
  • İşlemci: Intel Core i3 M330 2.13GHz
  • İşletim sistemi: Eskiden Windows 7'ydi şimdi Windows 8.
  • RAM: 4GB

Oyun oynarken GPU CPU kullanımının detaylı fotoğrafını ve oyun oynarken GPU CPU sıcaklıklarının detaylı fotoğrafını atarsanız yardımcı olabilirim. Sorununuz büyük ihtimal ısıdan kaynaklanıyor.

Oyun oynarken GPU CPU kullanımının detaylı fotoğrafını ve oyun oynarken GPU CPU sıcaklıklarının detaylı fotoğrafını atarsanız yardımcı olabilirim. Sorununuz büyük ihtimal ısıdan kaynaklanıyor.
Sadece Discord ve Google Chrome açıkken ki sıcaklıklar:
upload_2017-7-18_18-24-10.png

upload_2017-7-18_18-24-39.png

İşlemci sıcaklığı yüksek. Termal macun sürün ve fandaki tozları alın. Güzelce temizleyin. Sorununuz ısı gibi gözüküyor. Eğer yanlış görmüyorsam.

Boşta 75 derece çok yüksek sıcaklık işlemci için. Yükte, değerlerin o civarda olması gerekiyor.

İşlemci sıcaklığı yüksek. Termal macun sürün ve fandaki tozları alın. Güzelce temizleyin. Sorununuz ısı gibi gözüküyor. Eğer yanlış görmüyorsam.

Boşta 75 derece çok yüksek sıcaklık işlemci için. Yükte, değerlerin o civarda olması gerekiyor.
Bunu bilgisayarcıya yaptırsam olur mu?

Bilmiyorsanız, tabi ki. Bilgisayarcıya yaptırın. İşlemciye de zarar vermeyin. Söyleyin güzel temizlesin bari. Sorunun nedeni kesinlikle ısı. Bunu siz de görüyorsunuz zaten. Boşta 75 derece çok fazla.
Peki bu bilgisayarı temizlikten başka ne hızlandırabilir? Hem sistemsel açıdan hemde donanımsal açıdan yani ekran kartı işlemci falan değiştirebilir miyim?

Peki bu bilgisayarı temizlikten başka ne hızlandırabilir? Hem sistemsel açıdan hemde donanımsal açıdan yani ekran kartı işlemci falan değiştirebilir miyim?
RAM yükseltmesi yapabilirsiniz ancak gerek yok. Ekran kartı düşük kalıyor çünkü. Şuanlık sistemi temizlettirin, termal macun sürdürün yeterli. O size bayağı yarar sağlayacaktır. Ayrıca W7 öneriyorum.

RAM yükseltmesi yapabilirsiniz ancak gerek yok. Ekran kartı düşük kalıyor çünkü. Şuanlık sistemi temizlettirin, termal macun sürdürün yeterli. O size bayağı yarar sağlayacaktır. Ayrıca W7 öneriyorum.
Pekala, ilginiz için çok teşekkür ediyorum. İyi günler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı