i3 pencere yöneticisi

phan metal

Centipat
Merhaba.

i3 deneyim ettim geçen zamanlarda. Kullandığım dağıtım PhyOS.
Arch tabanlı.

Bana göre çok havalı bir pencere döşeme yöntemi ama bir yönden de aşırı kötü durumlar oluşuyor.

1. Durum:
-> Küçük pencereler bile ekranın yarısına kadar genişliyor. Örneğin XDM ile dosya indirirken;
  • Ekranın yarısını bölüyor,
  • Arka plan rengini siyah veya yarı saydam siyah rengi yapıyor,
  • Ortasına da indirme durumunu veren küçük ekranı yerleştiriyor.
Bu bence saçma bir durum oluyor. O küçük ekran kadar yerleşim yapsa daha iyi olurdu.

2. Durum:
-> Bu da birinci duruma benziyor ama birazcık farklı. Ben Plank Dock'u çok severim. Bu dağıtıma da yükleniyor ama yine ekran bölümüne veya yerleştirmesine bağlıyor kalıyor veya bazen ekranın tam ortasına yerleşiyor.

i3 pencere yönetiminde bu sorunlar nasıl giderilir? Yada i3'ün bu sorunları olmayan gelişmiş bir versiyonu falan var mıdır?

1. Durum:
-> Küçük pencereler bile ekranın yarısına kadar genişliyor. Örneğin XDM ile dosya indirirken;
  • Ekranın yarısını bölüyor,
  • Arka plan rengini siyah veya yarı saydam siyah rengi yapıyor,
  • Ortasına da indirme durumunu veren küçük ekranı yerleştiriyor.
Bu bence saçma bir durum oluyor. O küçük ekran kadar yerleşim yapsa daha iyi olurdu.
Bu sorun tum WM'lerde var. DWM kullaniyorum ayni durum var.
Config dosyasindan kara listeye ekleyerek duzeltilebilir belki ama denemedim hic.

Bu sorun tum WM'lerde var. DWM kullaniyorum ayni durum var.
Config dosyasindan kara listeye ekleyerek duzeltilebilir belki ama denemedim hic.
Bu adamın configi nasıl güzel mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı