i3 sistem kendi kendine kapanıyor

ahmetsx

Decapat
Daha fazla  
RAM
4GB
İşlemci
İntel Core i3 1.70 GHz
Merhabalar, bugün laptoptan YouTube'dan video izliyordum bilgisayar aniden kendi kendine kapandı. Sebebi ne olabilir? Yardımcı olabilir misiniz? Sıcaklık değerleri normal, bugün 3 saat ETS 2 oynadım sonra bilgisayarı kapattım. 1 saat kapalı durduktan sonra bilgisayarı açtım YouTube'dan video izlerken kapandı. (oyunu oynarken fan çalışıyordu hiçbir sorun yoktu.) Bilgisayar 8 yıllık ve daha hiç bakımı yapılmadı. Sadece geçen yıl yavaş olduğundan dolayı SSD taktırdık.

Sıcaklık değerleri nedir? Monster gibi markalar 100 derecelere normal diyorlar. Size de öyle dedilerse normal sanabilirsiniz. 85'ten sonrası çok tehlikeli.

Merhabalar, bugün laptoptan YouTube'dan video izliyordum bilgisayar aniden kendi kendine kapandı. Sebebi ne olabilir? Yardımcı olabilir misiniz? Sıcaklık değerleri normal, bugün 3 saat ETS 2 oynadım sonra bilgisayarı kapattım. 1 saat kapalı durduktan sonra bilgisayarı açtım YouTube'dan video izlerken kapandı. (oyunu oynarken fan çalışıyordu hiçbir sorun yoktu.) Bilgisayar 8 yıllık ve daha hiç bakımı yapılmadı. Sadece geçen yıl yavaş olduğundan dolayı SSD taktırdık.

Efendim bence parçalarına baktırabilirsiniz.

PC 8 yıllık olmasına rağmen bir kez bile termal macun değişmedi.

Sıcaklık normal, fan çalışıyor.

Fan çalışması bir şey ifade etmiyor tam değerleri belirtin büyük ihtimalle işlemci 100 derecenin üstüne çıkıyor ve sistem kendini kapatıyor. 8 yıldır temizlik ve termal macun değişimi yapmadıysanız sıcaklıkların normal olması pek normal değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı