i5 10200H - GTX 1050 Ti sistemi Hackintosh yapmak mantıklı mı?

metbey

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba,

Öncelikle Xcode kullanmak istiyorum fakat Windows 11 cihazıma sanal makine ile MacOS kurarsam tam verim alamam bunun için de Hackintosh yapmaya karar verdim fakat aklıma takılan bazı sorular var.

İlk olarak oyun oynamayı seviyorum ve MacOS da benim bildiğim kadarıyla çok iyi oyun oynanmıyor ya da ben mi yanlış düşünüyorum?

İkincisi zaten Adobe programları ile haşır neşir biriyim benim için de MacOS kurmak iyi olacaktır ama Hackintosh işleminde yavaşlama söz konus oluyor mu yoksa gerçekten bir MacOS kullanım hissi veriyor mu?

Windows 11+ Monterey ve DualBoot gibi şeyler duydum bunları tam olarak anlayamadım örneğin bazıları Mac den bir anda Windowsa geçebiliyorsun diyorlar yani bir PC de iki işletim sistemi olması onu ağırlaştırır mı?

Sistemim:
  • 16GB ram
  • GTX 1650 Tİ
  • İntel Core İ5 10200H
  • 1TB HDD / 500GB SSD

Son düzenleyen: Moderatör:
Dualboot olarak kullanabilirsiniz, herhangi bir ağırlaşma vs. olmaz.

Mantıklı değil çünkü i5 10200H'ın iGPU'su ile kurulum yapıp tanıtıldığında ekranda aşırı bozulmalar meydana geliyor. GTX 1050Ti'ı da kullanamayacağınız için sıkıntı çıkaracaktır.

Ben merakımı gidermek için Big Sur kurmuştum. Başlangıçta bilgisayarının hackleniyormuş gibi açılması dışında gerçekçi bir MacOS deneyimi veriyor. Fakat ne kadar verim alırsın orası şüpheli, çünkü NVIDIA'nın çoğu kartı desteklenmiyor seninki dahil. Görüntüyü işlemcinden alarak kullanabilirsin.

DualBoot da geçiş yaparken uğraştırıyor mu? ve MacOS da oyun performansı düşüyor mu?
Hocam uğraştırmaz fakat @e.n.e.s hocam bu konularda daha bilgilidir. macOS'ta oyun oynamanız için macOS destekli oyunlar lazım, oynayacağınız oyuna bağlı.

Ben merakımı gidermek için Big Sur kurmuştum. Başlangıçta bilgisayarının hackleniyormuş gibi açılması dışında gerçekçi bir MacOS deneyimi veriyor. Fakat ne kadar verim alırsın orası şüpheli, çünkü NVIDIA'nın çoğu kartı desteklenmiyor seninki dahil. Görüntüyü işlemcinden alarak kullanabilirsin.
Ekran kartımın desteklenmemesi beni üzdü nerden bakılıyor desteklenenler?
Mantıklı değil çünkü i5 10200H'ın iGPU'su ile kurulum yapıp tanıtıldığında ekranda aşırı bozulmalar meydana geliyor. GTX 1050Ti'ı da kullanamayacağınız için sıkıntı çıkaracaktır.
Moderatör başlıkta hata yapmış Ekran kartım 1650 Tİ.
Hocam uğraştırmaz fakat @e.n.e.s hocam bu konularda daha bilgilidir. macOS'ta oyun oynamanız için macOS destekli oyunlar lazım, oynayacağınız oyuna bağlı.
anladım teşekkürler.

Ekran kartımın desteklenmemesi beni üzdü nerden bakılıyor desteklenenler?

Moderatör başlıkta hata yapmış Ekran kartım 1650 Tİ.

anladım teşekkürler.
Burada yazdığı gibi şu anlık bu kartları destekliyor.
1654609496003.png

Bu sitede daha detaylı görebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı