i5 10200H GTX 1650 Ti Laptopta Oyun Oynarken CPU Kullanımı %100

Rasim Kayrak

Hectopat
Makaleler
2
Yer
5391AA Netherlands
Daha fazla  
Meslek
ben mezun oldum la
Monster laptopuma Turbo Boost yaptım ve sıcaklık değerleri çok arttı normal olarak sonra kapattım. Sıcaklık değerleri düştü ama görev yöneticisinde %100 CPU kullanımı gördüm Valorant oynarken. İnanamadım resmen. Hemen Control Center'dan sıcaklığına baktım 87 derece🥵 neler oluyor hiç bilmiyorum. i5 10200h GTX 1650 Ti 8 GB RAM 512 GB SSD. Acaba Turbo Boost'u düzgün kapayamadım mı? Tek yaptığım güç seçeneklerinden videoda gösterilen ayarları yapmak. Turbo Boost'u kapatırken dengeliye döndürdüm ve o güç planını sildim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ster laptopuma Turbo Boost yaptım ve sıcaklık değerleri çok arttı normal olarak sonra kapattım. Sıcaklık değerleri düştü ama görev yöneticisinde %100 CPU kullanımı gördüm Valorant oynarken. İnanamadım resmen. Hemen Control Center'dan sıcaklığına bak.

Normal hocam tam performansta kullanıyor işte. Ve laptop olduğu için o sıcaklıklar normal altına bir soğutucu alabilirsiniz.

Monster laptopuma Turbo Boost yaptım ve sıcaklık değerleri çok arttı normal olarak sonra kapattım. Sıcaklık değerleri düştü ama görev yöneticisinde %100 CPU kullanımı gördüm Valorant oynarken. İnanamadım resmen. Hemen Control Center'dan sıcaklığına baktım 87 derece🥵 neler oluyor hiç bilmiyorum. i5 10200h GTX 1650 Ti 8 GB RAM 512 GB SSD. Acaba Turbo Boost'u düzgün kapayamadım mı? Tek yaptığım güç seçeneklerinden videoda gösterilen ayarları yapmak. Turbo Boost'u kapatırken dengeliye döndürdüm ve o güç planını sildim.
Biostan varsayılan ayarları yükle.
Normal hocam tam performansta kullanıyor işte. Ve laptop olduğu için o sıcaklıklar normal altına bir soğutucu alabilirsiniz.
Yanlış bilgi hocam.

BIOS'tan varsayılan ayarları yükle.

Yanlış bilgi hocam.

BIOS konusunda pek bilgim yok kurcalamadım orayı burada normalden farklı bir ekran var böyle mouse la falan gezebiliyoruz.
Valorant'ta CPU yüzde kaçta kullanıyor sizde? Normal olarak %100 kullanması gerekmiyor mu?

Bildiğim kadarı ile %40 olması gerekiyor.
BIOS'tan varsayılan ayarları yükle.

Yanlış bilgi hocam.

Ha bir de ekran kartı %60'ta falandı bir 5 saniye bakma şansım oldu ama o şekildeydi.

Performans modunda fanlarının daha hızlı döndüğü için daha az ısınması lazım. Çıkan ses fanlardan geliyor korkma performans modunda oynayabilirsin. Oyun oynarken cihazın prize takılı olursa daha çok performans alırsın. Isınma konusunda performans/turbo modda 87 derece olacağını sanmıyorum en azından Valorant için. Eğer cidden böyle bir durum varsa fanlarınızda bir problem olabilir, o cihaz o kadar ısınmıyor diye biliyorum. Çözüm olarak soğutucu deneyebilirsiniz veya eğer cihaz yeni değilse bir bakım yaptırın. MSI Afterburner gibi bir program yardımıyla oyun içi değerlerini ölçün.

Yeni konular

Geri
Yukarı