i5 10200H oyunda 89 derece

95ten sonra düşer. 95 thermal throttle noktası.
Her cihazın Thermal Throttle noktası değişir. PROCHOT Offset diye bir şey var. Düzeltme gereği duydum.
Şu an nedense PC'nin fanı kendi kendine 4700 RPM de çalışıyor 50 derece.

Bir de PC normal kullanırken de 4 GHz'de çalışıyor.
Yaptın mı?
Performansı dengeliye alın.
Gerek kalmayacak gibi duruyor. Almasın konu sahibi şimdilik. Benim işlemlerimin sonucunu biraz etkiler.

Her cihazın Thermal Throttle noktası değişir. PROCHOT Offset diye bir şey var. Düzeltme gereği duydum.
Doğru. Benim hatam. Genel olarak Intel işlemcili mobil cihazların bir kısmı 95 derecede kısmaya başlar. Bunun bazı cihazlarda 85-90, bazı cihazlarda 100 olması mümkündür. Ancak laptoplar da güncel cihazlarda özellikle bu değer 95.

Sen yap yine de boş ver. Dediğim ayarlamalar epey yararlı olacaktır diye düşünüyorum.

The any 90 derecede bir şey olmaz demişti yine de yapsammı.

Sen yap yine de boş ver. Dediğim ayarlamalar epey yararlı olacaktır diye düşünüyorum.

Yapacağım.

Fıvr sekmesinde ekranın orta üst kısmında 5 birim var. Oradan ilk CPU Cache'e gel. Ardından altındaki "unlock adjustable voltages" kutusunu tikle. Onun da altında offset Voltage'i göreceksin. Offset Voltage'i -60 ayarla. Apply'a bas.

Şimdi de ekranın orta üst kısmında CPU Core'u seç. Yine altındaki kutuyu işaretle. Offset Voltage'i -60 ayarla. Apply'a bas.

Fıvr sekmesinde tablonun hemen altındaki kutuyu tikle. "disable and lock Turbo Power limits"

Fıvr sekmesinin sağ alt köşesinde 3 seçenekli kutudan en alttakini seç. Apply'a bas.

Şimdi tekrar test et. Biraz daha sıcaklıkların düşmüş olmalı. Performans artacaktır eğer Monster yine Power throttle koyarak sistemleri soğutmaya çalışıyorsa.

Disable and lock Turbo Power limits yok.

Yapacağım.

@erengore

Yapacağım.

@erengore

Yapınca CPU kullanımı azaldı ama GPU kullanımı coğaldı.

Son düzenleme:

Yapacağım.

@erengore

Yapınca CPU kullanımı azaldı ama GPU kullanımı coğaldı.
Öyle olması daha iyi. Daha yüksek FPS almana malzeme hazırlamışım. Zaten en iyi FPS değerini ekran kartı kullanımı maksimize olurken alırsın.

Ekran kartı kullanımı arttıkça genelde FPS artar. İşlemci bu durumda GPU'yu daha iyi besliyor diye bir sonuç çıkarabilirsin. Daha bunun gibi epey ayarlar var ama sen sıcaklıklar düşsün demiştin. Ben sıcaklıkların azalsın diye ayarlamalar yaptırdım sana.
Sıcaklıklar da iyileşmiş olmalı.

Sen yap yine de boşver. Dediğim ayarlamalar epey yararlı olacaktır diye düşünüyorum.
Öyle olması daha iyi. Daha yüksek FPS almana malzeme hazırlamışım. Zaten en iyi FPS değerini ekran kartı kullanımı maksimize olurken alırsın.

Ekran kartı kullanımı arttıkça genelde FPS artar. İşlemci bu durumda GPU'yu daha iyi besliyor diye bir sonuç çıkarabilirsin. Daha bunun gibi epey ayarlar var ama sen sıcaklıklar düşsün demiştin. Ben sıcaklıkların azalsın diye ayarlamalar yaptırdım sana.
Sıcaklıklar da iyileşmiş olmalı.
sıcaklıklar yine aynı

Yeni konular

Geri
Yukarı