Çözüldü i5 10200H sistem düşük FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

kybelethefrog

Femtopat
Daha fazla  
FPS oyunlarına pek aşina değilim ayarlarından da pek anlamam açıkçası ama son iki aydır Apex Legends oynuyordum. Yüksek ayarlarda ve arka planda çalışan uygulamalar varken sorunsuz şekilde çalışıyordu, sabit 60 FPS alıyordum bazen fazla bile oluyordu. Bir hafta boyunca oynamadım ve tekrar açtığımda FPS'in inanılmaz dengesiz olduğunu fark ettim. Görev yöneticisinden ayarlara baktım, GPU CPU kullanımına baktım, güncelleme var mı bilgisayarda ona baktım ama bir türlü sorunu çözemedim halen FPS dengesiz 15-60 arası değişiyor ve sinir bozucu derecede kasıyor. Bilgisayarımın donanımını aşağıya yazacağım şimdiden yanıtlarınız için teşekkür ederim.

Windows 10 Pro 64-Bit
İşlemci: Intel(r) Core(tm) i5-10200h CPU @ 2.40GHz (8 cpus), ~2.4GHz
RAM: 16384MB
DirectX versiyon: DirectX 12
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti (60 Hz monitör)
500 GB SSD

FPS oyunlarına pek aşina değilim ayarlarından da pek anlamam açıkçası ama son iki aydır Apex Legends oynuyordum. Yüksek ayarlarda ve arka planda çalışan uygulamalar varken sorunsuz şekilde çalışıyordu, sabit 60 FPS alıyordum bazen fazla bile oluyordu. Bir hafta boyunca oynamadım ve tekrar açtığımda FPS'in inanılmaz dengesiz olduğunu fark ettim. Görev yöneticisinden ayarlara baktım, GPU CPU kullanımına baktım, güncelleme var mı bilgisayarda ona baktım ama bir türlü sorunu çözemedim halen FPS dengesiz 15-60 arası değişiyor ve sinir bozucu derecede kasıyor. Bilgisayarımın donanımını aşağıya yazacağım şimdiden yanıtlarınız için teşekkür ederim.

Windows 10 Pro 64-Bit
İşlemci: Intel(r) Core(tm) i5-10200h CPU @ 2.40GHz (8 cpus), ~2.4GHz
RAM: 16384MB.
DirectX versiyon: DirectX 12.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti (60 Hz monitör)
500 GB SSD.

Hocam sorun çözüldü mü?

Teşekkür ederim yardımlarınız için yine esrarengiz biçimde çözüldü.
Isınıyor olabilir. Oyun içi donanım kullanımı ve sıcaklık değerlerini paylaşır mısınız?
Genelde 80-90 derece arası alıyordum sanırım oyunun Türkiye'de serverları olmamasından ötürü gerçekleşen bir sorun oldu bir haftaya da çözüldü, teşekkürler. 🙂
RAM Single mı, Dual mi?
Dual.

Geri
Yukarı