i5 10200H ve GTX 1650 Ti sistemde GPU kullanımı ve FPS anlık düşüyor

Meggyh

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
GTX 1650 Ti
İşlemci
Intel Core i5-10200h
GPU kullanımım %100'den bir anda %10'a kadar düşüyor ve çok ağır FPS düşüşü oluyor, nasıl düzeltebilirim?

Gönderdim üçünü de.

Monster kullandığı macun ile alakalı, ek olarak Power throttle yemişsin. @erengore hocam sizin Power throttle sorununuzu çözer ama sıcaklık sorununuz çözülmez, servise falan göndermeyin bu arada. MX4 kullanmaya başlamışlar çok sorun çıkartıyor, pullsar pullwark regular alabilirsin.

Macunu yeniledim şu an sıcaklık oyun içi 60-65 arasına düştü FPS düşmesi hala oluyor.
Olması normal. Yenilediyseniz başlayalım.

Öncelikle cihazınızda varsa cihazınızı en yüksek performansa alın cihazınıza özel performans uygulamasından ve ardından FIVR sekmesinde Cache ve Core'a sırasıyla -60'lık Offset Voltage'i verin. Unlock Adjustable Voltage'i tikleyerek erişebilirsiniz. Apply'a basmayı unutmayın. Ardından TPL sekmesine girin ve MMIO hizasındaki kutuyu tikleyin. Power Limit 4'te sağdaki kututa 0 değerini girin ve Apply'a basın. Tekrar deneyin. Oyun açıkken bana Limits sekmesini atın ardından. Tabi oyuna girmeden önce bir kez Clear'layın.

Olması normal. Yenilediyseniz başlayalım.

Öncelikle cihazınızda varsa cihazınızı en yüksek performansa alın cihazınıza özel performans uygulamasından ve ardından FIVR sekmesinde Cache ve Core'a sırasıyla -60'lık Offset Voltage'i verin. Unlock Adjustable Voltage'i tikleyerek erişebilirsiniz. Apply'a basmayı unutmayın. Ardından TPL sekmesine girin ve MMIO hizasındaki kutuyu tikleyin. Power Limit 4'te sağdaki kututa 0 değerini girin ve Apply'a basın. Tekrar deneyin. Oyun açıkken bana Limits sekmesini atın ardından. Tabii oyuna girmeden önce bir kez Clear'layın.

Ayarları yaptım.

Dosya Ekleri

• resim_2023-08-27_012833456.png
    resim_2023-08-27_012833456.png
    90,4 KB · Görüntüleme: 15
Monster Abra A5 v16.6.10, 3. limitler EC ne demek?
Sistemde 3 tane güç limiti bulunur genel olarak. Bunların binbir türü var da biz direkt Power Throttle olarak geçenleri ele alalım.
1. MSR
2.MMIO
3.EC

İlk ikiyi biz oynayabiliyoruz ama 3.yü hayır. Monster uygulamasından en yüksek performansa falan alırsanız normalde çözülmesi lazım. Ama herhalde çözülmüyor.

Sistemde 3 tane güç limiti bulunur genel olarak. Bunların binbir türü var da biz direkt Power throttle olarak geçenleri ele alalım.
1. MSR.
2.mmıo
3.ec

İlk ikiyi biz oynayabiliyoruz ama 3.yü hayır. Monster uygulamasından en yüksek performansa falan alırsanız normalde çözülmesi lazım. Ama herhalde çözülmüyor.

Hocam neden böyle saçma sapan bir güç limiti var ki? Bu şirketin yani Monster'ın bilerek yaptığı bir şey mi aydınlatır mısınız biraz?

Hocam neden böyle saçma sapan bir güç limiti var ki? Bu şirketin yani Monster'ın bilerek yaptığı bir şey mi aydınlatır mısınız biraz?

Çoğu firma böyle bir şey yapıyor sadece Monster değil, laptop ısınmasın diye ama gene de ısınacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı