i5-10210u laptop yere düştükten sonra zaman zaman donuyor

Butceniz el veriyorsa ve sikliklada bilgisayar kullanan biri iseniz size acilen SSD'ye gecme onerisinde bulunuyorum inanilmaz farklar olacaktir emin olun. İnternetten SSD alip ornek videolar izleyerek kendiniz montajlayabilirsiniz. Fakat ugrasamam derseniz de yetkili servislerde yapiyor diye biliyorum.

Butceniz el veriyorsa ve sikliklada bilgisayar kullanan biri iseniz size acilen SSD'ye gecme onerisinde bulunuyorum inanilmaz farklar olacaktir emin olun. İnternetten SSD alip ornek videolar izleyerek kendiniz montajlayabilirsiniz. Fakat ugrasamam derseniz de yetkili servislerde yapiyor diye biliyorum.
10. nesil bir laptop SSD vardır sanıyorum :)

Merhaba benim HP marka bilgisayarımın özellikleri şu şekildedir.
Cihaz adı:
İşlemci Intel(r) Core(tm) i5-10210u CPU @ 1.60GHz 2.11 GHz.
Takılı RAM 8,00 GB (kullanılabilir: 7,83 GB)
Cihaz kimliği
Ürün kimliği
Sistem türü 64 Bit işletim sistemi, X64 tabanlı işlemci.
Kalem ve dokunma bu görüntü biriminde kalem girdisi veya dokunarak giriş yok.
HDD 500 GB

Bilgisayarı yeni aldığımda küçük çocuğum (2 yaşındaydı o zaman) kablosundan tutup çekmek suretiyle, masadan, köşesi yere gelecek şekilde düşürdü. Bilgisayarım zaman zaman açılırken veya ben işlem yaparken donmalar meydana geliyor. Üstadların konuyla ilgili yorumlarını okudum. Ve ilgili programı indirerek test yaptım sonuçları şu şekilde çıktı. Sizden ricam bu hususta beni bilgilendirmeniz.
Bu sonuçlara göre HDD'mde bir problem var mı yok mu değiştirmem gerekiyor mu?

Şöyle yapılabilir hocam laptop açılıp sökülebilir parçaları sökük bir kenara alıp kalan sabit parçalar temizlenip tekrar takılabilir. Sonra format atarsınız şanslıysanız sorunun geçme ihtimali var anlamam diyorsanız birkaç video izleyerek cesaretlenebilirsiniz. En fazla ne olabilir ki? Yani ben öyle başladım bu işlere bilgisayarcıya gittiğimde tamir yerine biraz daha bozup verdiler bana :D
Üstadım ben aslında, Resmini paylaştığım analizden HDD min bozuk olup olmadığının analizini rica ediyorum. Yoksa sökme takma işi bizim işimiz:)

Teşekkür ediyorum Üstadım. Montaj işini bizim delikanlılar halleder inşaallah.

Üstadım gerekli taramaları yaptım. Resimler aşağıdadır. Bu test sonucu bize neyi gösteriyor. Özellikle "Benchmark" taki transfer oranları bize neyi anlatıyor. Ve "Healty" deki sarı alanlardan ne kasdediliyor. Her sonucun "Ok" olması herşeyin yolunda olduğunu mu gösteriyor. Yorumlamanızı rica ediyorum.
HDTune_Health_ST1000LM035-1RK172.png
Eki Görüntüle 1424112Eki Görüntüle 1424112
HDTune_Benchmark_ST1000LM035-1RK172.png

HDTune_Error_Scan_ST1000LM035-1RK172.png

Son düzenleme:
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı