i5 10210u laptopta FPS düşmesi

Deneyin ama zannetmem o sisteme koymamışlardır bu dandik özelliği.
İndiriyorum bir bakayım.
1628601187736.png

Hangi ayarları yapayım hocam?

İndiriyorum bir bakayım.
Eki Görüntüle 1133691
Hangi ayarları yapayım hocam?
Yeni sürümünü kurun. Google'a ThrottleStop yazın. İlk çıkan siteden indirin. RAR'dan çıkartın. Programı çalıştırın. TechPowerUp'un sitesinde en güncel hali bulunuyor.

BD PROCHOT tikini kaldırın.
Ama zannetmiyorum sizin sisteme koymamışlardır.

Yeni sürümünü kurun. Google'a ThrottleStop yazın. İlk çıkan siteden indirin. RAR'dan çıkartın. Programı çalıştırın. TechPowerUp'un sitesinde en güncel hali bulunuyor.

BD PROCHOT tikini kaldırın.
Ama zannetmiyorum sizin sisteme koymamışlardır.
Beta'yı indirsem sorun olur mu? Aynı zamanda BD PROCHOT ne işe yarar?

Dosya Ekleri

• 1628601383267.png
    1628601383267.png
    165,3 KB · Görüntüleme: 27
İndirebilirsiniz.

Genelde iş bilgisayarlarının içine konur. Bir donanım ısınırsa direkt işlemciye aşırı yavaşlatma sinyali gönderilir. Sistem soğuk kalır ama aniden çok performans kaybeder sistem. Buna çift taraflı PROCHOT yani BD PROCHOT denir.

İndirebilirsiniz.

Genelde iş bilgisayarlarının içine konur. Bir donanım ısınırsa direkt işlemciye aşırı yavaşlatma sinyali gönderilir. Sistem soğuk kalır ama aniden çok performans kaybeder sistem. Buna çift taraflı PROCHOT yani BD PROCHOT denir.
Şimdi ne yapayım buradan sadece BD PROCHOT'u mu kaldırayım?
1628601462075.png

Peki buradan performansı arttırabilecek ek şeyler yapabilir miyim? Ve işe yarayıp yaramadığını nasıl anlarım?
Maalesef yapamazsınız, anlayamazsınız. İşlemciniz pek eski olduğu için program destek vermiyor artık çoğu şeye. Normalde epey şey yapılabiliyor bu programla ama şu an için sizin işlemcide pek yararı olmaz çünkü işlemciniz program tarafından desteklenmiyor.

Maalesef yapamazsınız, anlayamazsınız. İşlemciniz pek eski olduğu için program destek vermiyor artık çoğu şeye. Normalde epey şey yapılabiliyor bu programla ama şu an için sizin işlemcide pek yararı olmaz çünkü işlemciniz program tarafından desteklenmiyor.
Hocam sanırım işe yaradı ancak sıcaklığım 100 dereceye geldiği an kapattı kendini PC bu özelliği açmadan önce kapanmıyordu acaba çalıştı mı?
@364485 sıkıntılı mısın? Dünden beri mantıklı mantıksız doğru yanlış gördüğün her mesajıma kahkaha emotesi atıyorsun derdin ne dostum?

Hocam sanırım işe yaradı ancak sıcaklığım 100 dereceye geldiği an kapattı kendini PC bu özelliği açmadan önce kapanmıyordu acaba çalıştı mı?
@364485 sıkıntılı mısın? Dünden beri mantıklı mantıksız doğru yanlış gördüğün her mesajıma kahkaha emotesi atıyorsun derdin ne dostum?
Evet işe yaramış. Yani siz bilirsiniz açık kalırsa kapatabiliyor. Sistemi daha serin tutmaya çalışırsanız ısınıp kapatmayabilir.

Geri
Yukarı