i5 10210U sistemde Valorant ani FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

DarkBlade901

Zeptopat
Daha fazla  
Bilgisayarı 1 hafta önce aldım. Özellikleri işlemci: i5-10210U Ekran kartı: İşlemciye Dahili Intel UHD Graphics 620 RAM: 8 GB. Özellikler genel olarak oyun için değil ama Valorant'ta ilk oynadığımda rahat 50-60 FPS arası oynatıyordu hala daha öyle ama şu an aniden FPS 1'e düşüp geri geliyor ateş ettiğimde vs. sanki textureları yüklerken oluyor gibi geldi bana kafamı çevirdiğimde kasıyor işlemcinin saniye başına renderına baktım normalde 10-11ms arası gidip geliyor ama kastığında aniden 200-400ms e çıkıyor sorun nedir sizce? Tüm sürücülerim güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorun sadece Valorant'ta oluyor. BIOS güncel olmasa diğer oyunlarda da olması gerekmez mi?

Intel sürücü yüklemede BIOS 31.10.2019 yazıyor her şey güncel yazıyor ve anakart modeli lgab 001 gibi tuhaf bir şey sitesi var mı onu da anlamadım...
Benim sorunum daha da tuhaf ilk olarak FPS 30'a sabitleniyordu anlık sanki oyun bir anda yavaşlamış gibi oluyordu throttleddtop mu neydi onu indirdim bd prochot mu neydi onu tikini kaldırmıştım sanırım artık hiçbir şekilde Valorant oynanmıyordu tabii 2 ay geçti bir daha oyun oynamadım en azından YouTube PowerPoint açıyor 5500 TL laptoptan ne beklersin.

Son düzenleme:
Intel sürücü yüklemede BIOS 31.10.2019 yazıyor her şey güncel yazıyor ve anakart modeli lgab 001 gibi tuhaf bir şey sitesi var mı onu da anlamadım...
Benim sorunum daha da tuhaf ilk olarak FPS 30'a sabitleniyordu anlık sanki oyun bir anda yavaşlamış gibi oluyordu throttleddtop mu neydi onu indirdim bd prochot mu neydi onu tikini kaldırmıştım sanırım artık hiçbir şekilde Valorant oynanmıyordu tabii 2 ay geçti bir daha oyun oynamadım en azından YouTube PowerPoint açıyor 5500 TL laptoptan ne beklersin.
Valorant dışında diğer oyunlarda da mı oluyordu bu sana?

Valorant dışında diğer oyunlarda da mı oluyordu bu sana?

CS:GO'da eskiden 60 FPS rahat alıyordu şimdi çok kazarak giriyor en son mart ayında girdim CS bilgisayar kronik sorunlu olabilir servis ile iletişim ile uğraşmak var format ile düzelir inşallah.
Çözebildin mi sorununu 😀

Son düzenleme:

Geri
Yukarı