i5-10210U sistem Windows 11 için yeterli mi?

Ekran görüntüsü 2022-07-04 153018.png

Ben buradan indireceğim(Windows 10 Pro kulanıcısıyım )o zaman Windows 11 Home'ye geçile biliyor mu?

Eki Görüntüle 1448920

Ben buradan indireceğim Windows 10 Pro kulanıcısıyım. O zaman Windows 11 Home'ye geçilebiliyor mu?

Windows 11 Pro olarak indirecek. Temiz kurulum ile Home geçebilirsin. Pro kullanırken, Home'a geçmek için tekrar Home kurman gerekiyor. Windows Home kullanırken, lisans anahtarı ile Windows Pro geçebilirsin.

Hocam ben pek format işlerini anlamam.

Gidip bilgisayarcıya kurdurmayacaksın herhalde. Windows 11 ISO dosyasını indir ve Rufus ile USB belleğe yazdır. İsteğe bağlı TPM 2.0, Secure Boot, RAM gereksinimi gibi şeyleri kaldırabilirsin. Bilgisayarın TPM 2.0 ve Secure Boot destekliyorsa direkt ellemeden UEFI olarak yazdırabilirsin. BIOS'a gelip boot ederek kuracaksın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Pro kullanmana gerek yok. Pro sürümü, ev kullanıcısı için bana göre kesinlikle gereksizdir. Ev kullanıcısıysanız Home kullanın. Kendin bakabilirsin, bence Pro gerek yok az olsa bile performansı düşürebilir daha fazla hizmet çalıştığı için.

4 GB RAM, E7500 ile Windows 11 kullanıyorum neden performans sorunu yok acaba? Her donanım, aynı tepkiyi veremeyebiliyor. Direkt parçaya göre geçme denilmez. Şu an bilgisayar parçası, Windows 11 bypass yaparak bile kullanabilir. Kendisi geçip kendine uygun Windows sürümünü karar verse daha iyi olur.

Her sisteme göre değişiyor benim bilgisayarın özellikleri seninkinden daha iyi ama bende performans sorunu çıktı sistemler güncel olmasına rağmen. Ama kullanırken her an mavi ekran hatası alabilir veya da çok saçma ve beklemediğin birşeylerden hata alabilirsin sistem stabil değil diyorum kullanılamaz demiyorum ama kullanıcaksanda bozuk ve yarım kalmış bir işletim olduğunu her zaman aklında tut hocam. Parçaya göre değerlendirmiyorum dediğim gibi benim sistem çok daha yüksek ama ağır problemlere yol açtığından geri dönmek zorunda kaldım Windows 10'a. Sen yine istiyorsan 11 geç dene denemekten zarar gelmez.

Son düzenleme:
Gidip bilgisayarcıya kurdurmayacaksın herhalde. Windows 11 ISO dosyasını indir ve Rufus ile USB belleğe yazdır. İsteğe bağlı TPM 2.0, Secure Boot, RAM gereksinimi gibi şeyleri kaldırabilirsin. Bilgisayarın TPM 2.0 ve Secure Boot destekliyorsa direkt ellemeden UEFI olarak yazdırabilirsin. BIOS'a gelip boot ederek kuracaksın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir ara yaparım.

Cevap veren herkese teşekkürler.

Geri
Yukarı