i5 10300H 99 dereceye çıkması sorun olur mu?

Nacttemhem

Hectopat
Yer
Temennim cennet
i5-10300H işlemci ve GTX 1650 laptopumda işlemcim daha oyunu açar açmaz direkt 95 derece oluyor ve gittikçe sıcaklığı artıyor. Fanlar cooler Boost ile açık son hızda dönüyor. Yüksek performans modunda şarjda kullanıyorum. Bu sıcaklık sizce normal mi? Ekte oyun içi değerleri paylaştım.

Dosya Ekleri

• gta.png
    gta.png
    631,6 KB · Görüntüleme: 384
Bir önceki yoruma attığıma bakar mısınız hocam. Gelişmiş güç ayarlarından işlemci performans artırma modunu devre dışı bıraktım ve 55 derecelerde şu anda oyun içi. FPS kaybı 20 civarı oldu. Böyle idare mi etsem bilmiyorum. Sanırım garantiye yollayacağım.
Dostum o zaman bir laptop soğutucusu ile 85 derecelerde oynayabilirsin fakat, benim önerim o kadar sıcak tutma işlemciyi. İşlemcin zarar görebilir.

Ben de laptop kullanıyorum ve benimki de ısınıyor ya ama bu kadar değil sana bir önerim var ama saçma bir öneri kardeşim bence yapma ama yinede söyleyeyim :) Benim bir arkadaşım bilgisayarını soğutmak için buzdolabına koyuyordu ben yapmıyorum içindeki ekran kartını falan dondururum diye korkuyorum bence sen de yapma :D

i5-10300H işlemci ve GTX 1650 laptopumda işlemcim daha oyunu açar açmaz direkt 95 derece oluyor ve gittikçe sıcaklığı artıyor. Fanlar cooler Boost ile açık son hızda dönüyor. Yüksek performans modunda şarjda kullanıyorum. Bu sıcaklık sizce normal mi? Ekte oyun içi değerleri paylaştım.

Bende de 8265U var o da ısınıyor ne oluyor ya AMD'ye ısınıyor dedik Intel beter çıktı

Bende de 8265U var o da ısınıyor ne oluyor ya AMD'ye ısınıyor dedik Intel beter çıktı.

Intel ile alakalı bir sorun değil laptoplar ile alakalı bir sorun olduğunu düşünüyorum. İşlemci ekran kartı gibi bileşenler çok dar alanlara sıkıştırılıyor ve soğutmaları yetersiz. İşlemci AMD'de olsa bir şey değişmeyecek laptoplardaki bu soğutma sistemi (!) İle.
Vakumlu soğutucu kullanmanı öneririm soğutucu alacaksan çok faydasını görürsün.

Yeni konular

Geri
Yukarı