i5 10300H 99 dereceye çıkması sorun olur mu?

Nacttemhem

Hectopat
Yer
Temennim cennet
i5-10300H işlemci ve GTX 1650 laptopumda işlemcim daha oyunu açar açmaz direkt 95 derece oluyor ve gittikçe sıcaklığı artıyor. Fanlar cooler Boost ile açık son hızda dönüyor. Yüksek performans modunda şarjda kullanıyorum. Bu sıcaklık sizce normal mi? Ekte oyun içi değerleri paylaştım.

Dosya Ekleri

• gta.png
    gta.png
    631,6 KB · Görüntüleme: 384
i5-10300H işlemci ve GTX 1650 laptopumda işlemcim daha oyunu açar açmaz direkt 95 derece oluyor ve gittikçe sıcaklığı artıyor. Fanlar cooler Boost ile açık son hızda dönüyor. Yüksek performans modunda şarjda kullanıyorum. Bu sıcaklık sizce normal mi? Ekte oyun içi değerleri paylaştım.

Garantiye götürünüz. Termal macunlarını siz açıp yenilerseniz garantisi bitiyor.

Değil. Intel'e göre en fazla 100 derece olması gerekiyor ve sizin bilgisayarınız 99 derece. Bilgisayarı temizlemeyi ve biraz yükseltmeyi deneyebilir misiniz? Yükseltme ile fanlar için boşluk bırakmaktan bahsediyorum.
Hocam yükseltmeyi denerim fakat bilgisayarı açmaya korkuyorum garantisi bozulur vs diye.
99 derece mi? Ne çıkaratacak canım? :D.

Termal macunu yenileyin ve laptop soğutucusu alın.

Alalı 2 ay oldu hocam bilgisayarı. İzlediğim testlerde 85I geçmiyordu. Ben gelişmiş güç ayarlarından işlemci performans artırma modunu agresiften devre dışı yaptım az önce ve 20FPS'e yakın kayıp oldu ama işlemci 65 dereceyi geçmiyor şu anda. Gerçekten bir şey anlamış değilim.

Dosya Ekleri

• gta2.png
    gta2.png
    726,2 KB · Görüntüleme: 268
Hocam, yükseltmeyi denerim fakat bilgisayarı açmaya korkuyorum garantisi bozulur vs. diye.
Bazı markalar izin veriyor. Servisi arayıp izin veriliyor mu diye sorun. İzin vermiyorlarsa servise temizlemeleri için verin.

Dostum asla normal değer değil. Bilgisayarı teknik servise yollamalısın.

Bir önceki yoruma attığıma bakar mısınız hocam. Gelişmiş güç ayarlarından işlemci performans artırma modunu devre dışı bıraktım ve 55 derecelerde şu anda oyun içi. FPS kaybı 20 civarı oldu. Böyle idare mi etsem bilmiyorum. Sanırım garantiye yollayacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı