i5 10300H CPU Throttling

Şinasi

Kilopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Merhabalar, son 1-2 haftadır undervolt a merak sarmıştım. Onun neticesiyle XTU'yu indirmiştim. Bu programı indirmemle beraber throttling çeşitlerini falan da öğrendim ufaktan ama bir türlü fixleyemedim. Fotoğrafta gördüğünüz gibi Current/EDP limit throttling sürekli aktif yüksek performans da iken. Dengeliye aldığım zaman kapanıyor ve bunun dışında ara sıra da Power throttling yiyorum. Bunu nasıl fixlerim?

Sistem: Monster Abra A7 v12.2
İşlemci: i5 10300H.
GPU: 1650 Ti.
RAM: 16 GB.

Boşta:

boşta.png

Dengeli benchmark:

Screenshot_1.png

Yüksek performans benchmark:

bench.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamam şimdi Undervolt ayarlarınızı yapın. Ardından IccMaxları fulleyin. Sonrasında herşey düzelmeli. Undervolt'u biraz arttırmaya çalışın çünkü sistem Thermal Throttling oluyor. Kurtarmaya çalışın ondan.
daha yeni farkettim , xtu ayarları sıfırlansın diye sil yükle yapmıştım turbo ayarları sanki normal hali değil biraz fazla gibi gelmişti yukarda baktım cidden turbo short power max im 107 den 135 e turbo power da 45 den 60 a çıkmış nedense

turboyu düzeltip undervolt yapınca sonuç ( yeni farkettim turbo boost power time window u düzeltmemişim )

Screenshot_3.png

Bu macun bende var laptopa Thermal Grizzly sıvı metal almayı düşünüyorum mastergelmakeri henüz kullanmadım laptopta, masaüstünde kullanmıştım. Acaba sıvı metal mi almalıyım yoksa MasterGel maker işimi görür mü?
Sıvı metal sıkıntı. Başka bir componenta geldiği anda çöp olur bilgisayar. Çok çok iyi bir işçilik gerekiyor benim tercihim iletken olmayanlardan.

Yeni konular

Geri
Yukarı