i5 10300H GTX 1650 düşük FPS

AyBumin

Hectopat
Daha fazla  
1 ay olmadı, MSI GL65 Leopard dizüstü aldım. Başlarda çok beklenen performansını veriyordu ancak ilerleyen zamanlarda hiçbir ileri kullanıcı ayarı yapmama rağmen FPS sorunu yaşıyorum. Örneğin Star Wars Battlefront oyunu Ultra'da çok rahat oynuyordum ancak bir süre sonra oyuna multiplayer oynamak için giriş yaparken yükleme ekranında ve oyuna girdiğim ilk an kasma oluyor. Yukarıdan FPS 1'e kadar düşüp hemen çıkıyor bu sorun Valorant'ta da var. Onda da başlarda 120-140 FPS alırken şimdi 90-127 arası gidip geliyor. Aynı şekilde Black Desert Online Remastared modda 50 FPS alıyorum. Skill efektleri veya birden bazen drop oluyor, yükseğe ayarları çekince yine aynı şekilde bir problem oluyor.

GTX 1650.
i5 10300H.
8 GB RAM 2666MHz.
230GB nvm2 SSD.

Bütün grafik ayarlarını GeForce Experience ile kullanıyorum. Böyle bir sorunum var.

1 Ay olmadı, MSI GL65 Leopard dizüstü aldım. Başlarda çok beklenen performansını veriyordu ancak ilerleyen zamanlarda hiçbir ileri kullanıcı ayarı yapmama rağmen FPS sorunu yaşıyorum. Örneğin Star Wars Battlefront oyunu Ultra'da çok rahat oynuyordum ancak bir süre sonra oyuna multiplayer oynamak için giriş yaparken yükleme ekranında ve oyuna girdiğim ilk an kasma oluyor. Yukarıdan FPS 1'e kadar düşüp hemen çıkıyor bu sorun Valorant'ta da var. Onda da başlarda 120-140 FPS alırken şimdi 90-127 arası gidip geliyor. Aynı şekilde Black Desert Online remastared modda 50 FPS alıyorum. Skill efektleri veya birden bazen drop oluyor, yükseğe ayarları çekince yine aynı şekilde bir problem oluyor.

GTX 1650.
i5 10300H.
8 GB RAM 2666MHz.
230GB nvm2 SSD.

Bütün grafik ayarlarını GeForce Experience ile kullanıyorum. Böyle bir sorunum var.

RAM alırsanız sıkıntı kalacağını zannetmiyorum.

1 ay olmadı, MSI GL65 Leopard dizüstü aldım. Başlarda çok beklenen performansını veriyordu ancak ilerleyen zamanlarda hiçbir ileri kullanıcı ayarı yapmama rağmen FPS sorunu yaşıyorum. Örneğin Star Wars Battlefront oyunu Ultra'da çok rahat oynuyordum ancak bir süre sonra oyuna multiplayer oynamak için giriş yaparken yükleme ekranında ve oyuna girdiğim ilk an kasma oluyor. Yukarıdan FPS 1'e kadar düşüp hemen çıkıyor bu sorun Valorant'ta da var. Onda da başlarda 120-140 FPS alırken şimdi 90-127 arası gidip geliyor. Aynı şekilde Black Desert Online Remastared modda 50 FPS alıyorum. Skill efektleri veya birden bazen drop oluyor, yükseğe ayarları çekince yine aynı şekilde bir problem oluyor.

GTX 1650.
i5 10300H.
8 GB RAM 2666MHz.
230GB nvm2 SSD.

Isı değerleri nasıl?

Ram'i zorlayan bir etken varmı oyunda iken ?

8 GB ram valorant ve SWB için yeterli ama yükseltme yapılırsa daha iyi olacaktır.

Son düzenleme:
Isı değerleri çok iyi cooler booster bile açmama gerek kalmıyor çoğu zaman.

Isı değerleri nasıl?

Çok iyi bir sıkıntım yok.

RAM'i zorlayan bir etken var mı oyunda iken?

8 GB RAM Valorant ve SWB için yeterli ama yükseltme yapılırsa daha iyi olacaktır.

Hayır ancak boşta RAM kullanımı %44'den aşağı değil.

2x8 yaparsanız RAM'lerinizi anlık FPS dropları çözülür.

Başka bir sıkıntı olabilir mi?

Kardeşim ekran kartı sürücülerin güncel değilse güncelleştir. Windows’u güncelleştir. BIOS’u güncelleştir. RAM ile alakalı bir durum yok bence.

Valla hocam aynı özellikler bende var hatta işlemcim sizinkinden düşük. Valorant’ta ultra ayarlarda 200 FPS alıyorum. Bizim arkadaşa da aynısı oldu Geforce Experience’den driverları güncelledik. Sorun tamamen çözüldü. Sizde güncel diyorsunuz. RAM ile sıkıntılı olacağını düşünmüyorum. Çünkü Valorant’ta da sıkıntı yaşıyorsunuz. Aklıma başka bir şeyde gelmiyor açıkçası. Belki FPS kısıtlama açık diyeceğim ama o da muhtemelen kapalıdır.

Hocam belki yardımcı olur. Bazı yerlerde de güncellemeden dolayı olabilir yazıyor. Eski sürüme geldiğinizde düzeliyormuş.

Valla hocam aynı özellikler bende var hatta işlemcim sizinkinden düşük. Valorant’ta ultra ayarlarda 200 FPS alıyorum. Bizim arkadaşa da aynısı oldu Geforce Experience’den driverları güncelledik. Sorun tamamen çözüldü. Sizde güncel diyorsunuz. RAM ile sıkıntılı olacağını düşünmüyorum. Çünkü Valorant’ta da sıkıntı yaşıyorsunuz. Aklıma başka bir şeyde gelmiyor açıkçası. Belki FPS kısıtlama açık diyeceğim ama o da muhtemelen kapalıdır.

Hocam belki yardımcı olur. Bazı yerlerde de güncellemeden dolayı olabilir yazıyor. Eski sürüme geldiğinizde düzeliyormuş.
Bir inceleyeyim hayır bu laptoptun eşdeğerlerine YouTube üzerinden baktım ortalama 130 140 fps alınıyor başta benim de böyleydi. Ancak işte dediğim değerlere düştü. Bir bunları inceliyeyim ben teşekkürler bildiririm.
Vallahi hocam aynı özellikler bende var hatta işlemcim sizinkinden düşük. Valorant’ta Ultra ayarlarda 200 FPS alıyorum. Bizim arkadaşa da aynısı oldu GeForce Experience’den driverları güncelledik. Sorun tamamen çözüldü. Sizde güncel diyorsunuz. RAM ile sıkıntılı olacağını düşünmüyorum. Çünkü Valorant’ta da sıkıntı yaşıyorsunuz. Aklıma başka bir şeyde gelmiyor açıkçası. Belki FPS kısıtlama açık diyeceğim ama o da muhtemelen kapalıdır.

Bunlara bakmışım daha önce ne yazık ki işim görülmedi. Şöyle bir olay yaşadım ben BIOS güncellerken sitesinde tarihleri farklı benim BIOS ile ancak sürümler aynı bende başta fark etmedim ve güncellemeye kalktım ancak başarısız oldu yani reset attı bilgisayar tekrar aynı menüye geldi tekrar güncelle deyince tepki vermedi BIOS ara yüzü mouse, touchpad klavye tepki vermeyince zorla kapatıp açtım bunun bir eksisi olmuş olabilir mi? Touchpad sürekli kapalı olduğu için belkide donmamış olabilir?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı