i5 10300H GTX 1650 laptop oyunlarda işlemci yoğun kullanılıyor

Daha fazla  
RAM
8 G
Ekran kartı
GTX 1650
İşlemci
i5-10300H
Selam. Bu sorunu Witcher 3 oynarken fark ettim. Ses ve görüntü sürekli takılıyordu bende laptopu ikiye ayırmamak için kalem kemiriyordum. En sonunda Armoury Crate'i açmaya karar verdim ve Turbo modda olmasına rağmen sıklığın 3600MHz (performans modu sıklık sayısı) olduğunu gördüm. Aşağıya bir indiğimde gördüğüm şey beni daha da sinrlendirdi. CPU %100 GPU %50 yazıyordu. Format atmadan önce bu sorun yoktu, hatta formattan önce Ark, RDR2 ve God of War benzeri oyunları çok rahat 50-55 FPS civarında oynuyordum ve takılma olmuyordu. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

RAM ile alakalı sorunun olabilir. Bir 8 GB daha takarsan rahatlar sistemin. Bu arada işlemci kullanan bir virüs bulaştırmış olabilirsin. Laptoplar darboğaz yapmaz.

Kaspersky ücretsiz versiyonundan ve rav endopointten taratıyorum düzenli olarak hiç Virüs göstermiyor. Laptopun performansı düşük gibi hissettiriyor ama eskisini göre

RAM ile alakalı sorunun olabilir. Bir 8 GB daha takarsan rahatlar sistemin. Bu arada işlemci kullanan bir virüs bulaştırmış olabilirsin. Laptoplar darboğaz yapmaz.
Tam şu an sadece 5 sekmeli firefox açık ve %40-80 arası gidip geliyor cpu. Anormal mi?

Hocam i5 orta seviye öncelikle. Ayrıca 8 GB ram arttır. Yani işlemciyi bi' kontrol et. Eğer minimum gereksinimleri karşılıyorsa @Cedric Diggory 'nin dediği gibi virüs olabilir.
Sağol hocam taktıracağım en kısa sürede.

Kaspersky ücretsiz versiyonundan ve rav endopointten taratıyorum düzenli olarak hiç Virüs göstermiyor. Laptopun performansı düşük gibi hissettiriyor ama eskisini göre

Tam şu an sadece 5 sekmeli firefox açık ve %40-80 arası gidip geliyor cpu. Anormal mi?

Sağol hocam taktıracağım en kısa sürede.
Hocam olur da sorun devam ederse PC'yi değiştir. Yeni taktırdığın RAM'i de ikinci slota taktırırsın. NOT: Garanti şartlarını bilmediğimden yetkili servis harici bir yerden işlem yapmanı önermem.

Yeni konular

Geri
Yukarı