i5 10300H GTX 1650Ti oyunlarda düşük performans

Reflexisbot

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, bilgisayarımda oyun oynarken sık sık olmasa da bazen FPS'im düşüyor. Mesela 150 FPS alıyorsam 2 ile 10 arasına düşüyor ve düzelmiyor. Bilgisayarı yeniden başlatmam gerekiyor. Tek bir oyunda da yapmıyor. İşlemcim i5-10300H, ekran kartım GTX 1650 Ti. Forumda baktığım kadarıyla fanları temizle ve termal macun yenile demişler ancak benim bilgisayarım daha 6 aylık bile değil. Bunun çözümü ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Pil şarj düzeyiniz bu süreçte yüzde kaç? Cihaz %100 şarj olabiliyor mu? Bir sonraki bu şekilde performans düşüşünde alt tab yapıp pil simgesini kontrol edebilir misiniz?

Merhabalar, bilgisayarımda oyun oynarken sık sık olmasa da bazen FPS'im düşüyor. Mesela 150 FPS alıyorsam 2 ile 10 arasına düşüyor ve düzelmiyor. Bilgisayarı yeniden başlatmam gerekiyor. Tek bir oyunda da yapmıyor. İşlemcim i5-10300H, ekran kartım GTX 1650 Ti. Forumda baktığım kadarıyla fanları temizle ve termal macun yenile demişler ancak benim bilgisayarım daha 6 aylık bile değil. Bunun çözümü ne olabilir?
Driver'lar yüklü ve güncel mi ? Sistem sıcaklık değerlerini paylaşabilir misiniz boşta ve yük halindeki şeklinde.

Lenovo IdeaPad Intel Core i5 10300H 8GB 512GB SSD GTX1650Ti 81Y400D9TX Bilgisayar modelim budur. Sıcaklık değerlerini ölçüp paylaşıyorum ayrıca 2x8 olarak biliyorum rami. Şarj düzeyim sürekli 99da. Driverlarım yüklü ve günceldir.​

Son düzenleme:

Lenovo Ideapad Intel Core i5 10300H 8 GB 512 GB SSD GTX1650 Ti 81Y400D9Tx bilgisayar modelim budur. Sıcaklık değerlerini ölçüp paylaşıyorum ayrıca 1x8 olarak biliyorum RAM'i. Şarj düzeyim sürekli 99'da. Driverlarım yüklü ve günceldir.​

Usta RAM'den kaynaklı büyük ihtimalle benim de 1660 Ti Max Q i5 9300H var 1x8'den 2x8'e aldım bilgisayar canlandı ekonomin uygunsa bir RAM almanı tavsiye ederim.

Throtling oluyordur hocam, işlemci 95 üstüne çıkıyor sanırım.
Laptop'un altını açın kitap falan koyun altına. Undervolt yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı