i5-10300H laptopta donanım kullanımı normal mi?

Fevream

Hectopat
Yer
herhangi bir yer
Sadece gözüken programların bile bu kadar güç harcaması olağan bir durum mudur?

Screenshot 2023-01-27 222156.png

Screenshot 2023-01-27 222217.png

Screenshot 2023-01-27 222233.png

Alttaki Steam, Logitech ve Chrome gibi uygulamaları kapatıp tekrar ekran görüntüsü aldım.

Screenshot 2023-01-27 231627.png

Normal gibi 4 Core 8 thread için.

Startup programlarınız ve kullanmadığınız diğer programlarınızı devre dışı bıraktınız mı?

Hayır, Steam gibi uygulamalar açıktı fakat eski dizüstü bilgisayarımda böyle kullanımlar hatırlamıyordum o yüzden garip geldi, bilgisayarın hızında bir sıkıntı yok sadece veriler enteresan geldi. Bu yüzden de RAM ve işlemci kullanımımı paylaşmak istedim.

Hocam bir sorun var gibi özellikle kullanımlarda.

Sizin için kendim test ettim birçok YouTube sayfası ile video başlattım kullanımlar bunlar.

Evet hocam kullanımlar anormal duruyor.

Hocam bir sıkıntı var ise de donanımsal olmadığını ummak istiyorum, yazılımsal ise bildiğiniz çözümler var mıdır?
Bilgisayarın hızında bir aksilik veya başka bir şey yok, kullanımlar bana da enteresan geldi.
Ayrıyeten görev yöneticisinden baktığımda Windows Defender'da kullanım yüzdesini etkileyecek derecede bir kullanım mevcut. Antivirüs yazılımı lazım fakat Defender harici bir yazılım da kullanmak istemiyorum.

Alttaki Steam, Logitech ve Chrome gibi uygulamaları kapatıp tekrar ekran görüntüsü aldım.

Eki Görüntüle 1647632

Hayır, Steam gibi uygulamalar açıktı fakat eski dizüstü bilgisayarımda böyle kullanımlar hatırlamıyordum o yüzden garip geldi, bilgisayarın hızında bir sıkıntı yok sadece veriler enteresan geldi. Bu yüzden de RAM ve işlemci kullanımımı paylaşmak istedim.

Hocam bir sıkıntı var ise de donanımsal olmadığını ummak istiyorum, yazılımsal ise bildiğiniz çözümler var mıdır?
Bilgisayarın hızında bir aksilik veya başka bir şey yok, kullanımlar bana da enteresan geldi.
Ayrıyeten görev yöneticisinden baktığımda Windows Defender'da kullanım yüzdesini etkileyecek derecede bir kullanım mevcut. Antivirüs yazılımı lazım fakat Defender harici bir yazılım da kullanmak istemiyorum.
boşta değerler çok çok normal. Bana sadece chrome'un kullanımı anormal gelmişti. Defender olayı ise sinir bozucu ben defender'ı sildim sadece kaspersky kullanıyorum

Hocam Windows 11'de benim laptopum her oyunda 90 FPS'i geçmiyordu kullanımlar boşta hep sizinki gibiydi, 10'a geçtim ve düzeldi. Bunla pek alakası olmayabilir ama denenebilir. Ayriyetten de Chrome zaten aşırı şekilde RAM kullanıyor Opera GX gibi bir tarayıcıya geçmenizi öneririm.

Hocam Windows 11'de benim laptopum her oyunda 90 FPS'i geçmiyordu kullanımlar boşta hep sizinki gibiydi, 10'a geçtim ve düzeldi. Bununla pek alakası olmayabilir ama denenebilir. Ayrıyeten de Chrome zaten aşırı şekilde RAM kullanıyor Opera GX gibi bir tarayıcıya geçmenizi öneririm.

Chrome harici tarayıcılara alışamama hastalığım var hocam :D Windows 11'i çok sevdim, 10'a geçmek istemiyorum.

Chrome harici tarayıcılara alışamama hastalığım var hocam :D Windows 11'i çok sevdim, 10'a geçmek istemiyorum.
Ben de 11'i çok seviyordum ama mecburen aldığım bilgisayarı kullanmak için geçiş yaptım. Bence Chrome ve Opera GX de yüklü kalsın kafanıza göre girin zaten alışınca Chrome'u silersiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı