i5 10300H sistem CoD: Warzone oynatır mı?

Schwaiz

Hectopat
Arkadaşlar yakın bir zamanda 8 GB RAM ekleme imkanım yok Warzone indirmeye karar verdim fakat sanırım dropsuz bir şekilde oynamak için 16 GB RAM gerekiyormuş.
8 GB RAM'im sizce çok sorun çıkarır mı? SSD'ye kuracağım oyunu.
Kısaca sistemim.

i5 10300H.
8 GB RAM 3000MHz.
GTX 1650.

Arkadaşım, bilmiyorsun. Hala bilmediğin konuda diretiyorsun. Twitch, YouTube gibi zamanını boşa harcadığın bir yayıncıyı günde 8 saat izlerken duymuşsun bu bilgiyi herhalde. Al bak bakalım testlerine hangisinde bir saniyede drop yiyormuş. Vallahi şu tip insanları gördükçe forumu bırakasım geliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Pardon? herhangi bir izlediğim yayıncı dahi yok bu nasıl sözler böyle? İkinicisi oyunun sezonu ilerledikçe amansız bir RAM artışı fark ediyor ve en altta attığın son iki videoda 8X2 RAM kullanılmakta, onunla birlikte 1080p en düşük ayarlar 12GB RAM kullanıyor. Konuyu açan hocam şimdi oynamayı denese çokta güzel FPS drop olur. Allah kurtarsın...

Arkadaşım, bilmiyorsun. Hala bilmediğin konuda diretiyorsun. Twitch, YouTube gibi zamanını boşa harcadığın bir yayıncıyı günde 8 saat izlerken duymuşsun bu bilgiyi herhalde. Al bak bakalım testlerine hangisinde bir saniyede drop yiyormuş. Vallahi şu tip insanları gördükçe forumu bırakasım geliyor.

Attığın testlerdeki bilgisayarlarda 8 GB RAM olduğu için sistem daha fazla çıkamıyor oyun 1080p Low ayarlarda 10GB'a yakın RAM kullanıyor. RAM'i 16 yaparsan sıkıntı yaşamazsın.

Vallahi şu tip insanları gördükçe forumu bırakasım geliyor.

Çok yerinde bir karar olur.

Attığın testlerdeki bilgisayarlarda 8 GB RAM olduğu için sistem daha fazla çıkamıyor oyun 1080p Low ayarlarda 10GB'a yakın RAM kullanıyor. RAM'i 16 yaparsan sıkıntı yaşamazsın.

Çok yerinde bir karar olur.
İkinicisi attığı son 2 videoda 1080P Low ayarlarda 12GB RAM kullanıyor, onu görünce şaşırdım ve altta videonun sahibi 2X8 RAM kullandığını belirtmiş.
Tekrar söylüyorum, her sezon ciddi performans düşüşü oluyor Warzone'da.

Pardon? herhangi bir izlediğim yayıncı dahi yok bu nasıl sözler böyle? İkinicisi oyunun sezonu ilerledikçe amansız bir RAM artışı fark ediyor ve en altta attığın son iki videoda 8X2 RAM kullanılmakta, onunla birlikte 1080p en düşük ayarlar 12GB RAM kullanıyor. Konuyu açan hocam şimdi oynamayı denese çokta güzel FPS drop olur. Allah kurtarsın...
Şu yorumu okurken resmen utandım. Oyunun güncel 2021 hatta bir tanesini de bir ay önce çekilmiş olan videolarını paylaştım hala sezon diyor. Herhalde sezonun ne olduğundan bihabersin yoksa bu tutumu sürdürmen ve gayet akıcı oynandığını görerek eee bir saniyede bir drop yersin sözlerini hala sarf etmen utanç verici bir şey. 4 tane video attım 3'ü 8GB ram kullanıyor ve bir yerde bile drop yok. O yüzden bilmediğin konularda hala biliyormuş gibi konuşmayı bırak. Testlerini de paylaştım.
İkinicisi attığı son 2 videoda 1080P Low ayarlarda 12GB RAM kullanıyor, onu görünce şaşırdım ve altta videonun sahibi 2X8 RAM kullandığını belirtmiş.
Tekrar söylüyorum, her sezon ciddi performans düşüşü oluyor Warzone'da.
Sana ben bir göz doktoru randevusu alacağım. 4 videonun 3'ü 8GB Ram'e sahip hala bana son 2 videoda 12 GB Ram kullanıyor yazıyorsun. Üstelik burada konu 12GB Ram kullanması değil. Şu oyundan bihaber olan birey 8GB Ram ile oyunun bir saniyede bir drop yiyeceğini iddia ediyor. Kanıtlarını da paylaştım. Kahvehaneden duyduğu sözlerle 0 argüman ile ortalıkta gezip forumu kirletiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu yorumu okurken resmen utandım. Oyunun güncel 2021 hatta bir tanesini de bir ay önce çekilmiş olan videolarını paylaştım hala sezon diyor. Herhalde sezonun ne olduğundan bihabersin yoksa bu tutumu sürdürmen ve gayet akıcı oynandığını görerek eee bir saniyede bir drop yersin sözlerini hala sarf etmen utanç verici bir şey. 4 tane video attım 3'ü 8GB ram kullanıyor ve bir yerde bile drop yok. O yüzden bilmediğin konularda hala biliyormuş gibi konuşmayı bırak. Testlerini de paylaştım.

Sana ben bir doktor randevusu alacağım. 4 videonun 3'ü 8GB Ram'e sahip hala bana son 2 videoda 12 GB Ram kullanıyor yazıyorsun. Üstelik burada konu 12GB Ram kullanması değil. Şu oyundan bihaber olan birey 8GB Ram ile oyunun bir saniyede bir drop yiyeceğini iddia ediyor. Kanıtlarını da paylaştım. Kahvehaneden duyduğu sözlerle 0 argüman ile ortalıkta gezip forumu kirletiyor.
İlk önce konuşmanı düzelt karşında bir insan olduğunu unutma! RAM kullanımı yetmediği için drop olacak bunu son kez söylüyorum, burada laf kalabalığı yapmadan insan gibi de anlatabilirsiniz. Fark ettiysen 8GB RAM'lı PC'de 7,6GB kullanılıyor, 16GB olanında aynı ayarlarda 12GB kullanılıyor, sence burda bir anormallik yok mu? Bizzat oynadığım için söylüyorum, salak değilim her sezon atladıkça anlamsız derecede performans düşüyor. Forumu kirletiyor demekle de ayıp ediyorsun, burada herkese elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum. Senin haddine değil insanların bilip bilmemesi ve nasıl bir üye olup olmadığı.

Bilseydim mısır falan alırdım yanıma :D

Samimi söylüyorum bizim ülkede bilmiyorum ya da özür dilerim gibi iki terim yok. Anca anladıkları dilden konuşacaksın. Birisi saniyede bir drop yer der, bir ay önce çekilmiş güncel testleri paylaşırım hala 0 argüman ile forumu kirletmeye devam eder. Diğeri konunun ne olduğunu kavramaz. Kavrasa bile attığım videoları anlamaz. Koskoca açıklamada cihazın kodu mevcut onu aratsa 8 olduğu çıkacak. Aratmasa bile 8 GB belleğe sahip olduğu belirtilmiş. Hadi adam belli etmese bile RAM kullanımında 7 civarında olduğuna göre maksimum 8 GB belleğe sahip olduğunu oradan bile anlaması lazım ama arkadaş nereye bakıyorsa 16 olarak görüyor. Teknolojiden bihaber olan bu topluluğun Technopat adlı teknoloji forumunda bir araya gelmesi de trajikomik bir şey. Bu zamanlarda liderimizin bir sözünü hatırlarım. Onunla konuyu kapatayım. Çünkü testlerle argümanlarla konuşsam bile 0 argüman ile kafalarına göre yazıyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilseydim mısır falan alırdım yanıma :D
Ben daha fazla bu şahısa karşı bir şey yazmak istemiyorum hocam, hiç gerçekte yüzünü bile görmediği bir kişiye bu kadar terbiyesizlik yapanı çok hatırlamıyorum, ama kısaca size 8GB RAM daha ekleyip çok daha iyi performans ile oynamanızı tavsiye ederim.

Dostum bu kadar agresif olmaya gerek yok bu tip insanlar deyip ayrıştırıp üstüne forum bırakma falan diyorsun asıl sıkıntı sensin haberin olsun.

Geri
Yukarı