i5 10300H sistem CPU sıcaklık sorunu

Calliope

Femtopat
Daha fazla  
1 ay önce Dell G3 3500 (2020, i5 10300H+GTX 1650 Ti) almıstım. Yük altında işlemcı çok ısınıyor, fanlar çalışmasına rağmen işlemcı sıcaklıgı 90+ bunun normal olmadıgını dusunuyorum. Birçok foruma baktıgımda laptopun içi temızlendıgınde geçtiğine şahit oldum. Fakat alalı 1 ay olmusken hiçbir sorunu da olmamasına rağmen neden bu kadar ısınıyor? Bunun çözumu nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
1 ay önce Dell G3 3500 (2020, i5 10300H+GTX 1650 Ti) almıstım. Yük altında işlemcı çok ısınıyor, fanlar çalışmasına rağmen işlemcı sıcaklıgı 90+ bunun normal olmadıgını dusunuyorum. Birçok foruma baktıgımda laptopun içi temızlendıgınde geçtiğine şahit oldum. Fakat alalı 1 ay olmusken hiçbir sorunu da olmamasına rağmen neden bu kadar ısınıyor? Bunun çözumu nedir?
Sıcaklıklar bir gaming laptopa göre gayet normal, endişelenmenize gerek yok. Sıcaklığı düşürmek isterseniz turbo boost kapatabilirsiniz.

Sıcaklıklar bir Gaming laptopa göre gayet normal, endişelenmenize gerek yok. Sıcaklığı düşürmek isterseniz Turbo Boost kapatabilirsiniz.

Fan %95 cıvarında çalışıyor ona rağmen 90+ oldugunda endışelenmeye başladım. Bir de yenı urun olunca arızalı olma olasılıgından da şüphe duydum. Yorumunuz için teşekkür ederım.

Geri
Yukarı