i5 10300H sistemde FIFA 23 fena şekilde kasıyor

kaan123pr

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle sistemim GTX 1650 Ti i5 10300H 8 GB RAM FIFA 23 acayip şekilde donup kasıyor bunun nedeni nedir? Çünkü ben FIFA 22'yi Ultra Max ayarlarda 60FPS sabit oynayabiliyordum. FIFA 23 ise 1080p bile alamıyorum en düşük ayarlarda bile 60'ı zor görüyorum. Yardım ederseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle sistemim GTX 1650 Ti i5 10300H 8 GB RAM FIFA 23 acayip şekilde donup kasıyor bunun nedeni nedir? Çünkü ben FIFA 22'yi Ultra Max ayarlarda 60FPS sabit oynayabiliyordum. FIFA 23 ise 1080p bile alamıyorum en düşük ayarlarda bile 60'ı zor görüyorum. Yardım ederseniz çok sevinirim.
Bizdede bir arkadaş var aynı durumu yaşadı büyük ihtimal ekran kartı ile ilgili yada oyunda bir sorun var

FIFA 23 bayağı sorunlu bir geliştirme yapısına sahip. Kaynakları çok dengesiz tüketmekte. Özellikle RAM kullanımı konusunda bayağı tüketici davranıyor. Dual channel RAM'e geçmeniz faydalı olacaktır. Bu arada sıcaklık değerlerinizin stabil değerlerde olduğuna da bakmanız gerekiyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

FIFA 23 bayağı sorunlu bir geliştirme yapısına sahip. Kaynakları çok dengesiz tüketmekte. Özellikle RAM kullanımı konusunda bayağı tüketici davranıyor. Dual channel RAM'e geçmeniz faydalı olacaktır. Bu arada sıcaklık değerlerinizin stabil değerlerde olduğuna da bakmanız gerekiyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir şey sorabilir miyim bu FPS göstergesini nasıl açabilirim peki.

Bir şey sorabilir miyim bu FPS göstergesini nasıl açabilirim peki.

Rehberle anlatan biri var. Ben bunun yerine MSI Afterburner'ın eklentisini kullanıyorum.

Rehberle anlatan biri var. Ben bunun yerine MSI Afterburner'ın eklentisini kullanıyorum.

FIFA 23'te MSI Afterburner bunner açmıyor.

@atar1993 hocam merhaba i5 10300 kullanıyorum ben de dizüstü sistemde diğer başlıklarda dediğiniz gibi harici ekran ve ram slotu da ekledim fakat halen 95-99 derece aralığında işlemci sıcaklığı devam ediyor, bir öneriniz var mı acaba?

@atar1993 hocam merhaba i5 10300 Kullanıyorum ben de dizüstü sistemde diğer başlıklarda dediğiniz gibi harici ekran ve RAM slotu da ekledim fakat halen 95-99 derece aralığında işlemci sıcaklığı devam ediyor, bir öneriniz var mı acaba?

Thermal macun temizliği ve fan temizliği yapıldığı halde bu sıcaklıklarda geziyorsa hava çıkışları ve bakır borular işlevsiz kalmış olabilir. Thermal macun ve fan temizliği yapmış mıydınız?

Geri
Yukarı