i5 10300H sistemde Valorant ayarı değişmesine rağmen FPS değişmiyor

Maraza25

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus ROG Strix G15
Meslek
Öğrenci
Intel(R) Core(TM) i5-10300H CPU @ 2.50GHz
NVIDIA NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti GDDR6 @ 4 GB (128 bits)
8 GB RAM

Merhabalar yukarıdaki özelliklerde bir laptop kullanıyorum. Valorant'ta ortalama 100 FPS alıyorum ama düşük yüksek fark etmiyor.
Ekranım 144Hz acaba Valorant'ta düşük ayarlarda 144FPS almam mümkün müdür?

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel(R) Core(TM) i5-10300H CPU @ 2.50GHz
NVIDIA NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti GDDR6 @ 4 GB (128 bits)
8 GB RAM

Merhabalar yukarıdaki özelliklerde bir laptop kullanıyorum. Valorant'ta ortalama 100 FPS alıyorum ama düşük yüksek fark etmiyor.
Ekranım 144Hz acaba Valorant'ta düşük ayarlarda 144FPS almam mümkün müdür?

Dostum FPS'in sisteme göre düşük işlemcinde ısınma sorunu olabilir veya RAM'ler Dual olmadığı için de olabilir Valorant zaten işlemci odaklı bir oyun ben Ryzen 5 3550H ve GTX 1650 4x2 8 GB RAM de 200'ün altına zor iniyordum senin daha iyi olması lazımdı.

Dostum Afterburner'dan ekran kartı kullanımını kontrol et.
Valorant biraz işlemci tabanlı bir oyun, laptoplar mobil işlemci olduğu için maalesef çok performanslı olmuyor, ekran kartında kuvvetli gelince darboğaz oluyor, burada amaç ekran kartı kullanımını artırman olacak.

Konu sahibi arkadaş laptop markası ne ?
Asus bu arada pc nin bakimini daha 1 hafta once yapildi termal macunu deisti temizlrndi isi olarakda valorant oynarken 70 80 arasi deisiyor
Asus bu arada pc nin bakimini daha 1 hafta once yapildi termal macunu deisti temizlrndi isi olarakda valorant oynarken 70 80 arasi deisiyor
Asus Rog Strix G15 512li model olarak da

Geri
Yukarı