i5 10300H vs i7 10750H

Tabi önemli bir fark var aralarında. Mümkünse i7 tercih edin. Fazla açıklamaya gerek yok. Şöyle videolar ile fikir sahibi olabilirsiniz;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tabi önemli bir fark var aralarında. Mümkünse i7 tercih edin. Fazla açıklamaya gerek yok. Şöyle videolar ile fikir sahibi olabilirsiniz;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Peki dostum oyun için, i5 10300H + 1650ti mi yoksa 1650(refresh) + i7 10750 mi

Attığınız videoyu kendiniz izlediniz mi?
Videonun ciddiye alınacak herhangi bir yanı yok.
Aman aman fark olmayacaktır ancak ben olsam 1650ti dan yana yapardım tercihimi, sonuçta maksat oyun oynamak sadece.

İşlemciden ötürü i7 olan daha uzun ömürlü olur ama kısa ve orta vade için oyunda 1650 Ti grafik kartı daha öne çıkıyor.

Attığınız videoyu kendiniz izlediniz mi?
Videonun ciddiye alınacak herhangi bir yanı yok.

Aman aman fark olmayacaktır ancak ben olsam 1650ti dan yana yapardım tercihimi, sonuçta maksat oyun oynamak sadece.

Sadece fikir vermesi açısından verdim. Yüzde yüz bağlayıcı değil zaten video. Daha iyi içeriklerde bulunur yani "10300H vs 10750H" şeklinde aratarak.

Kısa ve orta vadeden kasıt?

1650 Ti kartı 1650'den daha iyi sonuç verir. O yüzden güncel oyunları daha iyi oynarsınız.
Fakat ileride 1650 Ti yetmediği zamanlarda gelecek. Bu durumda bilgisayarı her oyunu oynamak için kullanmayacaksınız. Günlük kullanım daha çok vakit almaya başlayacak. O yüzden i7'nin avantajı daha belirgin olur.

Demek istediğim oyunda iyi performans diyorsanız 1650 Ti - i5 alın ama 1650 - i7 kombinasyonuna göre büyük bir fark olmayacaktır.
Yok ben sadece oyun için değil, hem oyun hem uzun ömürlülük hem de performans isterim diyorsanız i7'yi alın.
Kişisel görüşüm bu. Laptopumda i5 - 1050 var fakat masaüstünde i7 6700K ve AMD'de i7'ye karşılık gelen Ryzen 7 3700x kullanıyorum. İşlemciyi her zaman önde tutarım tercihlerim yüzünden.

Geri
Yukarı