i5-1035G1 - Intel UHD Graphics laptop Big Sur'da siyah ekranda kalıyor

EFI: Google Drive: Sign-in

Ben bu MacOS'u Windows gibi yaz USB'ye boottan aç sonra gir format at diske 10 dk sonra bitiyor falan sanıyordum.

Şimdi benim ne yapmam lazım Windows'ta hala kurmuyor Big Sur'u.
Sorunlar nedir EFI klasörunde.
Yapmanız gerekenleri e.n.e.s hocam önceki mesajda anlatmış, dediklerini denediniz mi?

Yapmanız gerekenleri e. N. E. S hocam önceki mesajda anlatmış, dediklerini denediniz mi?

Kext dosyaları hazır ama ayrı bir SSD veya HDD yok ki nasıl yaparım hala anlamadım GPU da yapmadam ama hala Windows'ta macOS yok uyumlu bir EFI nasıl bulurum tam bilmiyorum.

Direkt bu sisteme uyumlu EFI bulmanız zor hocam, siz imajı yazdırdıktan sonra OC EFI diye bir bölüm oluşur. O bölümdeki EFI\OC klasörüne girin ve Dizüstü Ice Lake G4 isimli configin adını config.plist yapın. Klonlama yapacak diskiniz yoksa Catalina kurmanız lazım, o PM serisi SSD'ye kurulum rehberindeki işlemlerin sadece yama ile ilgili olanlarını yapın, disk klonlama işlemlerini atlayın. Eğer bir yerde takılıp yapamazsanız müsait zamanda bir EFI düzenlerim onunla denersiniz.

Direkt bu sisteme uyumlu EFI bulmanız zor hocam, siz imajı yazdırdıktan sonra OC EFI diye bir bölüm oluşur. O bölümdeki EFI\OC klasörüne girin ve dizüstü ıce Lake G4 isimli Config'in adını config.plist yapın. Klonlama yapacak diskiniz yoksa Catalina kurmanız lazım, o pm serisi SSD'ye kurulum rehberindeki işlemlerin sadece yama ile ilgili olanlarını yapın, disk klonlama işlemlerini atlayın. Eğer bir yerde takılıp yapamazsanız müsait zamanda bir EFI düzenlerim onunla denersiniz.

Ben şimdi SSD macOS destekleyen bir SSD ile değiştirsem olur mu?

Ama laptopa uyumlu bir tane bulmam lazım.

En iyi TRIM ile çalışıyor mu?

Bir de ACPI klasörünü nasıl düzeltebilirim?

Flashı düzelteyim Windows kurmadan direk MacOS'a geçmek istiyorum.

Bir de laptopa uyumlu SSD bulmak istiyorum onu nasıl yapabilirim?

Benim şimdi.
SSD problemi çözüldü.
Flash disk EFI ACPI problemi var.
Kextler tamamlandı.
Intel UHD Graphics macOS yükleyince olacak.

EFI ACPI nasıl düzeltebelirim?

Geri
Yukarı