i5-1035G1 laptop fanından yüksek ses geliyor

Baklava Ordusu

Centipat
Yer
Türkmenistan
Daha fazla  
İşlemci
i5-1035G1
Selam sosyal üyeleri. Uzun süredir kullandığım bilgisayarımın fanından ses geliyor. İlk başta böyle bir sorun yoktu ama biraz kullandıktan sonra ses gelmeye başladı. Ses pek yüksek olmadığı için umursamadim. Ama şu an fandan ses geliyor ve oyun oynadığımda ses çok yükseliyor. Boştayken 40 50 derece (Core Temp'den konu oluştururken gördüm) oluyor. Yük altında kaç olduğunu bilmiyorum. Fan değişimi işe yarayabilir mi?

Laptop Türkmenistan'ın ürünü. İnternetde hiçbir bilgi yok. Sanki üretici firma at koymamış.

Laptopun içi:
IMG_20230214_175909.jpg

Fan bir yere çarpmıyor.

Son düzenleme:
Selam sosyal üyeleri. Uzun süredir kullandığım bilgisayarımın fanından ses geliyor. İlk başta böyle bir sorun yoktu ama biraz kullandıktan sonra ses gelmeye başladı. Ses pek yüksek olmadığı için umursamadim. Ama şu an fandan ses geliyor ve oyun oynadığımda ses çok yükseliyor. Boştayken 40 50 derece (Core Temp'den konu oluştururken gördüm) oluyor. Yük altında kaç olduğunu bilmiyorum. Fan değişimi işe yarayabilir mi?

Laptop Türkmenistan'ın ürünü. İnternetde hiçbir bilgi yok. Sanki üretici firma at koymamış.

Laptopun içi: Eki Görüntüle 1668177

Fan bir yere çarpmıyor.

Benim laptoptada var oyuna göre oto ayarlıyor fanın hızını mesela açarkende ses çıkarıyor ses çıkarmasının nedeni fanın çalışma hızı

Laptopun içi: Eki Görüntüle 1668177

Fan bir yere çarpmıyor.
eğer bilgin varsa fanı çıkarıp temizleyebilirsin(tavsiye değildir )

Benim laptoptada var oyuna göre oto ayarlıyor fanın hızını mesela açarkende ses çıkarıyor ses çıkarmasının nedeni fanın çalışma hızı

eğer bilgin varsa fanı çıkarıp temizleyebilirsin(tavsiye değildir )
Yeni fan alsam düzelir mi?
Bide laptop 5 aylık.

Yeni fan almana gerek yok temizleyebiliyorsan fanı temizle o kendi oto oyuna göre ayarlama yapıyor

Bir de ekran kartının markası ne
İntel UHD graphics. Modelini birazdan bakarım.

Yeni fan almana gerek yok temizleyebiliyorsan fanı temizle o kendi oto oyuna göre ayarlama yapıyor

Bir de ekran kartının markası ne
Maalesef modelini öğrenemedim. İnternetdede hiç bir bilgi yok laptop hakkında.

Buradakilerle fan hızını düşürebilirsin işlemcin çok ısınırsada hızlı çalışır (fan hızını düşürürsen sistem soğumayabilir)

Bende de aynı işlemci var, bu işlemci ofis kullanımına göre yapıldığından dolayı oyunlarda performansını korumak için fan sesi yükseliyor. Yapacak bir şey yok gibi, kulaklık kullanabilirsiniz sesi duymamak için.

Geri
Yukarı