i5-1035G1 oyunda iken frekans düşüyor

Gregorian

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba Lenovo V15-IIL modelli bir bilgisayarım var. i5-1035G1 işlemci, MX330 grafik kartı, 8 GB RAM ve 512 GB SSD mevcut, CS:GO oynarken FPS gerçekten çok düşük oluyor benden daha alt modelli bilgisayarı olan arkadaşım benden kat kat fazla FPS alırken ben 35-40 arası geziniyorum. İşlemci frekansı oyun oynarken 1800-1900 GHz iken oyundan çıkar çıkmaz 3,48 gibi değerleri görüyor. Yardımcı olabilir misiniz?

1639867482218.png

FIVR sekmesinde ekranın orta üst kısmında 4 adet birim var. İlk CPU Cache'i seçin. Ardından "Unlock Adjustable Voltage" kutusunu tikleyin ve Offset voltage'i -60 ayarlayın. Apply'a basın.

Aynı işlemi CPU Core'a da uygulayın.

İntel GPU için -40 ayarlayın.

Böyle dener misiniz?
Hocam 67 derece iyi görünüyor çok teşekkür ederim biraz daha kullanayım.

Kahkaha attım tam da şarkının patlama yerindeydi. 🤣 (bkz. Meyhaneci)

İlgili aracı yükleyin, klasöre çıkartın. Ardından ana ekrandan BD PROCHOT tikini kaldırın. Kolay gelsin.
Son anda gördüm. 1.8 pek BD PROCHOT eşiği değildir ama nadir istisnaları vardır. Eğer yukarıda dediğim işe yaramaz ise şayet farklı çözümler için tekrardan denemeler yapalım. Muhtemelen uğraşmadan çözeceğiz. Basit bir soruna benziyor.
@erengore rica etsem bana da yardımcı olabilir misin? Fan çok hızlı çalışıyor cpu kullanımı %100lere ulaşıyor Dell 3593 marka laptopum var

Bende de aynı işlemci var ve throttle stop uygulaması ile fazla kurcalamak istemedim işlemcim ekran kartım(mx110 2gb) herşey yüksek performansda ve 0.99 0.98 ghz e sabitliyor bende güç planından yüksek performans dan dengeliye çektim bu seferde 2.70 2.80 ghz alıyorum oyunlarda sıkıntı çıkmıyor şimdi ama 3.60 max turbo onu nasıl görücem arada nerden baksak 1.00 ghz lik fark var o bile fark eder bence

Yeni konular

Geri
Yukarı