Ritalin Kullanımı Deneyiminiz Nasıl?

Onur Şahin 7200

Centipat
Bugün doktorum Ritalin 54 mg yazdı dikkat eksikliğim için. Bu konuda biraz şüpheliyim. Aşırı sinirlilik hali yaptığı ve Ritalin geri çekilmesi denen bir olaya neden olduğu yazıyor. Kullananlar yorumlarını yazabilir mi?

Bugün doktorum ritalin 54 mg yazdı dikkat eksikliğim için. Bu konuda biraz şüpheliyim. Aşırı sinirlilik hali yaptığı ve ritalin geri çekilmesi denen bir olaya neden olduğu yazıyor. Kullananlar yorumlarını yazabilir mi?

Hocam 54 mglik ritalin yok concerta var oda ritalinle aynı fakat o yavaş salınımlı olduğu için çekilme olmaz sinirlilik maaleef yapıyor.

Türkiye'de Amfetamin yok, metilfenidat var. Onların arasında da 2 tane gözde marka var birisi uzun salınım Concerta diğeri ise hızlı emilim Ritalin.

Etken maddeleri neredeyse aynıdır. Sizdeki Concerta. 54MG Ritalin adamı aniden öldürür şakası yok.

Ben Concerta kullanmadım Ritalin problemimi çözdü senelerdir süre gelen bazen depresyona sokacak derecede beni rahatsız eden dikkat dağınıklığını Ritalin kullanarak çözdüm.

Rahatsız olanı iyi eder ama iyi olanı daha iyi etmez. Dikkatli olmakta fayda var. İlaç alıyorum psikolojisine de çok girmemek lazım. Zamanla doz az gelmeye başlıyor bu noktada bir süre bırakıp beyni dinlendirmek gerek yoksa kalpte sıkıntılar çıkabilir.

Bunlar Stimulanttır problemi çözmezler sadece ertelerler. O yüzden lazım olduğunda alıp tatillerde kafayı dinlendirmek daha iyi geliyor bana. Aldığım zaman ise Brain Fog dedikleri düşünmeye başlama zorluğu problemim direkt olarak kalkıyor.

Dozlara dikkat etmezseniz ölürsünüz. Tekrar diyorum şakası yoktur. Bu ilaç kalpten alıp beyne veriyor gibi düşün. Kafan kaldırsa kalbin kaldırmaz.

Ritalin geri çekildiği zaman ben bayılır gibi uyurum sabah uyandığımda bir şeyim olmaz günüme başlar kahvaltı yapar dozumu alır güne başlarım. Aslında doktorumun dediği gibi ben yaşım ilerledikçe bu problemi çözmüştüm ve ilacı da kendi isteğim ile bırakmıştım ancak geçirdiğim bir kafa travması sonucunda tekrar rahatsızlığım nüksetti ve tekrar başladım. 6-7 senelik macera da başa sardı. Epey tecrübeliyim bu konuda yani.

Türkiye'de Amfetamin yok, metilfenidat var. Onların arasında da 2 tane gözde marka var birisi uzun salınım Concerta diğeri ise hızlı emilim Ritalin.

Etken maddeleri neredeyse aynıdır. Sizdeki Concerta. 54MG Ritalin adamı aniden öldürür şakası yok.

Ben Concerta kullanmadım Ritalin problemimi çözdü senelerdir süre gelen bazen depresyona sokacak derecede beni rahatsız eden dikkat dağınıklığını Ritalin kullanarak çözdüm.

Rahatsız olanı iyi eder ama iyi olanı daha iyi etmez. Dikkatli olmakta fayda var. İlaç alıyorum psikolojisine de çok girmemek lazım. Zamanla doz az gelmeye başlıyor bu noktada bir süre bırakıp beyni dinlendirmek gerek yoksa kalpte sıkıntılar çıkabilir.

Bunlar Stimulanttır problemi çözmezler sadece ertelerler. O yüzden lazım olduğunda alıp tatillerde kafayı dinlendirmek daha iyi geliyor bana. Aldığım zaman ise Brain Fog dedikleri düşünmeye başlama zorluğu problemim direkt olarak kalkıyor.

Dozlara dikkat etmezseniz ölürsünüz. Tekrar diyorum şakası yoktur. Bu ilaç kalpten alıp beyne veriyor gibi düşün. Kafan kaldırsa kalbin kaldırmaz.

Ritalin geri çekildiği zaman ben bayılır gibi uyurum sabah uyandığımda bir şeyim olmaz günüme başlar kahvaltı yapar dozumu alır güne başlarım. Aslında doktorumun dediği gibi ben yaşım ilerledikçe bu problemi çözmüştüm ve ilacı da kendi isteğim ile bırakmıştım ancak geçirdiğim bir kafa travması sonucunda tekrar rahatsızlığım nüksetti ve tekrar başladım. 6-7 senelik macera da başa sardı. Epey tecrübeliyim bu konuda yani.
Merhaba konunun üzerinden epey zaman geçmiş kusura bakmayın ama 1 ay kadar sonra üniversite sınavına giricem, ritalini en son lise sınavına girmeden birkaç ay kullanmıştım, sadece dikkatimi toplasın doping yapsın mantığıyla, şimdi tekrardan başlamayı düşünmüyorum sadece sınavdan yarım saat kadar önce 1 hap atsam hızlı emilimi sayesinde tekrar doping etkisini elde ederim diye düşündüm ama yazdırması sıkıntı, malum devlet deki doktorlar dinlemeden ilaç yazdığından. O yüzden sorum şudur bir başka kaynakda da bahsedildiğini gördüm, 3 4 bardak sert kahve içsenizde aynı sonucu alırsınız diyolardı, siz hiç kahveyle aynı sonucu almayı denediniz mi? Cevaplarsanız sevinirim.

İlk doz limitless filmi gibi, ikincisi normal kahve içme gibi oldu. Üçüncüsü ishal ve kusma.
I senelerdir sadece göz damlası yazdırdım onun dışında ilaçsız yaşamaya çalışıyorum mümkün olduğunca.

Geri
Yukarı