i5-1035G1 sistemde 8 GB RAM eklenirse FPS artar mı?

Gordrhain

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Palyaço
Laptopum:

•MX130 2 GB VRAM GDDR5.
•i5 1035G1 @3.36 GHz (10TH gen)
•8 GB RAM DDR4 2666 MHz.

RDR2 ve AC Unity'de bazen FPS 0'a düşüp tekrar yükseliyor. Eğer +8 GB RAM eklersem sorun ortadan kalkar mı? FPS'te artış sağlanır mı?

RDR2:
Texture: High.
Shadow: Low.
Geri kalan tüm ayarlar: Medium.
Ortalama 31 FPS alıyorum.

AC Unity:
Texture: Ultra High.
Environment: High.
Hbao+
Ortalama 45 FPS.

+8 GB RAM ile FPS artışı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU 90°

GPU 80°

Isınmadan kaynaklı FPS'te azalma olduğunu düşünmüyorum.

Dostum kesinlikle ısınma ile alakalı sorunun var.
Bakımının yapılması şart. Çok yüksek değer CPU için.
Eğer 8 GB RAM daha takarsan ve bakımını yaptırırsan ciddi performans artışı sağlayacaksın sonrada bana gelip teşekkür edeceksin.

Dostum kesinlikle ısınma ile alakalı sorunun var.
Bakımının yapılması şart. Çok yüksek değer CPU için.
Eğer 8 GB RAM daha takarsan ve bakımını yaptırırsan ciddi performans artışı sağlayacaksın sonrada bana gelip teşekkür edeceksin.
Tavsiyeniz için teşekkür ederim. En kısa sürede bakımını yaptırıp performans farkını buraya yazacağım.

Laptoplar narin aletlerdir. Özellikle kasası plastikse ısınmadan dolayı esnemeye başlar. Gacır gucur eder. Isısına çok özen göstermelisin. Ek olarak tek elle kaldırmamalı içinde SSD değil de harddisk varsa çalışıyorken laptopu çok sarsmamalısın. Çünkü harddisklerin içinde bildiğin CD gibi katmanlar var. Bunlar zarar görürse harddiskte düzgün çalışmaz. Ek olarak yazdığın özelliklerde yazmıyor ama içinde harddisk varsa bunu SSD ile değiştirirsen oyunları SSD üzerinden oynarsan çok daha fazla artar performansın. Bu dediklerimi yaparsan farkı hissetmemen mümkün değil hiçbir şey anlamasan bile PC'ye dahil.

Geri
Yukarı