i5 1035G1 ve MX130 dizüstünde performans düşüşü

Gordrhain

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Palyaço
Laptopum henüz 5 aylık, şarjdayken oynuyorum çünkü performansta büyük bir fark oluyor. Assassin's Creed 4 ve GTA 4'ü yüksek ayarlarda 55-60 FPS'te oynuyordum. Ama GPU sıcaklığı 90° oluyordu. 1 hafta önce fark ettiğim bir şeyse aynı ayarlarda 35 FPS'te oynamaya başladım. Başta MSI Afterburner yanlış gösteriyor sandım. Ama oynanış olarak da 60 FPS'in pürüzsüzlüğü yoktu. Grafikleri bir tık düşürmeyi denedim. 60 FPS'e çıktı. Ama hiçbir şekilde ekran görüntüsü değişmedi. Aksine daha da iyi bir hal aldı. Bu durum biraz tuhafima gitti. Zula'da da anlık FPS düşüşleri yaşamaya ve GTA 4'te de 40 FPS almaya başlayınca endişelendim ve her zaman bana yardımcı olmuş olan Technopat ailesine sorma gereksinimi hissettim. Bu normal bir şey mi? Değilse de bunu nasıl düzeltebilirim? Performans ayarlaması nasıl yapabilirim?

Sistem özelliklerim:

*MX130 2 GB VRAM GDDR5 (+2 GB paylaşımlı)
*8 GB DDR4 RAM.
*Intel Core i5 1035G1.
*Windows 10 işletim sistemi.

Yardımcı olan herkese teşekkürler. 🙏

Hemen hemen aynı bilgisayarı kulanıyoruz laptopta FPS düşüşlerinin en temel sorunu ısı problemi bilgisayarına soğutucu almanı tavsiye ederim yapabileceğin en iyi çözüm bu ama ayarlardan kaynaklıysa sana detaylı anlatabilirim.

Hemen hemen aynı bilgisayarı kulanıyoruz laptopta FPS düşüşlerinin en temel sorunu ısı problemi bilgisayarına soğutucu almanı tavsiye ederim yapabileceğin en iyi çözüm bu ama ayarlardan kaynaklıysa sana detaylı anlatabilirim.
Bu arada konu ile alakasız olabilir ama ekran kartını değiştirme gibi bir şansım var mı bende 1660 ti var onu Laptobuma eklemek istiyorum da...ve bu arada verdiğin cevaptan dolayı teşekkürler ☺️

Geri
Yukarı