Çözüldü i5 10400 F sistem Rust oynarken ısınıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DeriyamBaba

Kilopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Benim bilgisayarımı yaklaşık 6 ay önce topladık. i5 10400 F 5600XT üç fan 16 GB XPG RAM B360 M-K anakart Performax trinty kasa dahil hazır sistemdi. Ağır oyunlarda Apex gibi kasanın camına el değil miyor genelde ve de fan gürültülü çalışıyor. Bugün yaklaşık 3 saat Rust oynadık. İşlemci stok fan bu arada. 70- 72 derecelerde gezdi. Termal macunu 1 hafta önce yenilettim. Kasanın içi temiz kasa da hava akışı problemi olsa ekran kartı 60 dereceyi aşmadı. Geçen hafta PES 21 indirdim 3 saat açık kaldı PC güncelleme falan vardı Windows'un. PES'e girdim 10 dakika oynadım 92 derecelere kadar dayanmıştı. Onun dışında CS vs oyunlarda 55 derece Max 60 derece boştayken 40 dereceleri aşmıyor. Bu sıcaklıklar normal mi sizce stok fan için?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Corsair galiba teknik serviste yenilettim öyle hatırlıyorum kaliteliydi yani onun dışında 200 TL'ye kadar bütçem var hangi kule soğutucu işimi görür.

İşlemcimin kendi kendine Boost yapıyor olabilir mi pek bilmiyorum bu konu hakkında bir şey bunu nereden kontrol edebilirim.
Bu arada 2 saat falan oynayınca Rust'da Alt Tab çekince birden dondu ekran ve kendi kendini yeniden başlattı.
Evet intel işlemciler kendileri boost yaparlar. İşlemciniz sıcaklığa göre 4.30ghz'e kadar çıkabilir.
Kule tipi soğutucu olarak snowman bakabilirsiniz. T6 Ultra, T6, X6 işinizi fazlasıyla işinizi görebilecektir sonuçta overclock yapmayacaksınız. Kasanız hangisini destekliyorsa alıp gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ses ve ısınma sorununu çözecektir.
92 derece yüksek bir sıcaklık. 70-72 derece stok fan için kabul edilebilir değerler malum havalar çok sıcak. Yapabiliyorsanız ucuz bir kule tipi soğutucu işinizi görecektir. Ayrıca Kullandığınız macun neydi? Eğer kaliteli değilse ve daha kaliteli bir macun sürerseniz belki sıcaklık değişmez ama ses biraz azalabilir.

92 derece yüksek bir sıcaklık. 70-72 derece stok fan için kabul edilebilir değerler malum havalar çok sıcak. Yapabiliyorsanız ucuz bir kule tipi soğutucu işinizi görecektir. Ayrıca kullandığınız macun neydi? Eğer kaliteli değilse ve daha kaliteli bir macun sürerseniz belki sıcaklık değişmez ama ses biraz azalabilir.

Corsair galiba teknik serviste yenilettim öyle hatırlıyorum kaliteliydi yani onun dışında 200 TL'ye kadar bütçem var hangi kule soğutucu işimi görür.
92 derece yüksek bir sıcaklık. 70-72 derece stok fan için kabul edilebilir değerler malum havalar çok sıcak. Yapabiliyorsanız ucuz bir kule tipi soğutucu işinizi görecektir. Ayrıca kullandığınız macun neydi? Eğer kaliteli değilse ve daha kaliteli bir macun sürerseniz belki sıcaklık değişmez ama ses biraz azalabilir.

İşlemcimin kendi kendine Boost yapıyor olabilir mi pek bilmiyorum bu konu hakkında bir şey bunu nereden kontrol edebilirim.
Bu arada 2 saat falan oynayınca Rust'da Alt Tab çekince birden dondu ekran ve kendi kendini yeniden başlattı.

Son düzenleme:

Evet intel işlemciler kendileri boost yaparlar. İşlemciniz sıcaklığa göre 4.30ghz'e kadar çıkabilir.
Kule tipi soğutucu olarak snowman bakabilirsiniz. T6 Ultra, T6, X6 işinizi fazlasıyla işinizi görebilecektir sonuçta overclock yapmayacaksınız. Kasanız hangisini destekliyorsa alıp gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ses ve ısınma sorununu çözecektir.

Çözüm
Evet Intel işlemciler kendileri Boost yaparlar. İşlemciniz sıcaklığa göre 4.30GHz'e kadar çıkabilir.
Kule tipi soğutucu olarak Snowman bakabilirsiniz. T6 Ultra, T6, X6 işinizi fazlasıyla işinizi görebilecektir sonuçta overclock yapmayacaksınız. Kasanız hangisini destekliyorsa alıp gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ses ve ısınma sorununu çözecektir.

Eyvallah kral.

Geri
Yukarı