i5 10400 GHz sabitleme

The G.O.A.T

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar selam. 10400 kullanıcısıyım stok fan ile kullanıyorum. Önceden 3,40 GHz'e sabitti işlemcim. Şu an 4'e boostluyor kendini. Ama stok fan çok fazla ses çıkartıyor.
Bu da daha fazla ısınmasına yol açıyor. CS Valorant gibi oyunlarda 60 civarında dolanıyor. RDR2 Death Stranding gibi oyunlarda ise maksimum 70 gördüm. Evet ısınmadığını biliyorum. Sıcaklıklar iyi ama fan çok ses çıkartıyor. Bunu throthlestop ile 3,4 veya 3,5 GHz'e sabitleyebilir miyim? Nasıl yapacağımı da anlatırsanız iyi olur. İşlemciyi bozmak istemiyorum :)

BIOS'tan Intel Turbo Boost gibi bir ayar vardi o kapatılacak ancak çok performans düşüşü olacağı kanısındayim bende de aynı işlemci var Snowman M.200 aldim sese dayanamadim o işlemci stok soğutucu ile tam kabus bence mümkünse değiştir arkadaşım.

BIOS'tan Intel Turbo Boost gibi bir ayar vardi o kapatılacak ancak çok performans düşüşü olacağı kanısındayim bende de aynı işlemci var Snowman M.200 aldim sese dayanamadim o işlemci stok soğutucu ile tam kabus bence mümkünse değiştir arkadaşım.

BIOS'a giremiyorum hocam. Siyah ekran da kalıyor. Bir daha deneyeceğim.
Hocam sizin fanda problem var muhtemelen. Çünkü o hızlarda bile fanın ses yapmaması lazım.
Hocam ses derken çok fazla fan sesi geliyor. Sıkıntılı bi ses yok. Hızlı döndüğü için ses geliyor.

BIOS'a giremiyorum hocam. Siyah ekran da kalıyor. Bir daha deneyeceğim.

Hocam ses derken çok fazla fan sesi geliyor. Sıkıntılı bi ses yok. Hızlı döndüğü için ses geliyor.
Anakartta fan ayarını "silent" moda alırsanız o ses tamamen kesiliyor hocam. birkaç derece fazla alırsınız ama yeni fan alana kadar ses sorununuz olmaz. Ben eski kasamda i3-8100 işlemciyi stok fan ile o şekilde kullanmıştım.

Şu an i5-10400F ile bunu kullanıyorum ve stok fandan çok daha az ses yapıyor hatta hiç duymuyorum diyebilirim:

Anakartta fan ayarını "silent" moda alırsanız o ses tamamen kesiliyor hocam. birkaç derece fazla alırsınız ama yeni fan alana kadar ses sorununuz olmaz. Ben eski kasamda i3-8100 işlemciyi stok fan ile o şekilde kullanmıştım.

Şu an i5-10400F ile bunu kullanıyorum ve stok fandan çok daha az ses yapıyor hatta hiç duymuyorum diyebilirim:

Bakarım hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı