i5 10400 işlemci 70 derece

Reshadxan

Hectopat
20 dakika CS:GO oynadım işlemci 72 derece oldu kasadan cızırtı sesi gelmeye başladı. Kullandığım termal macun dandik macun evet ama eski ı4 4690k 3.5GHz ile aynı macun 65 derece oluyordu en fazla. Cooler Hyper 212 EVO kullanıyordum. Şimdi de onu kullanıyorum. Coolerin vidaların fazla sıkmadığımdan olabilir mi?

Dosya Ekleri

• Untitled.png
    Untitled.png
    202,2 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleyen: Moderatör:
Evet fanın 4 tarafı da tam oturmuş durumda. Kasa Gamemax Starlight rgb. Önde 3 arkada 1 120mm fan var. Kasanın kablolarını çok iyi bir şekilde hepsini arkaya attım önde hiç bir kablo yok. Yarın fotoğrafını atarım. Hyper 212 EVO bu işlemciyi yeterince soğutabilecek kapasitede mi? Yoksa tek sorun macunun dandik olması mı?
İşlemci fanını tam oturtabildiniz mi?
Çok fazla 10400F için. Fan, macun veya kasanızın hava akışından kaynaklanan bir problem var.
Eskiden i5 4690k işlemci kullanıyordum bu soğutucuyla en fazla 65-68 oluyordu

Evet fanın 4 tarafı da tam oturmuş durumda. Kasa Gamemax Starlight rgb. Önde 3 arkada 1 120mm fan var. Kasanın kablolarını çok iyi bir şekilde hepsini arkaya attım önde hiç bir kablo yok. Yarın fotoğrafını atarım. Hyper 212 EVO bu işlemciyi yeterince soğutabilecek kapasitede mi? Yoksa tek sorun macunun dandik olması mı?

Açıkçası ben stok fan ile 10400F kullanmaktayım ve daha bırak CS GO'yu işlemciye en çok abanan oyunlardan biri olan yeni çıkmış Days Gone'da bile 60 derece olduğunu görmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı