i5 10400 PC çalışmıyor

qdexz

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, ben geçen hafta çarşamba 1050 Ti aldım ve taktım. 2 gün kullandım, sıkıntı yok fakat cuma günü açayım dedim. Açılmadı, cumadan beri hiç açılmadı fakat ekran kartını çıkarınca PC çalıştı. Sorun nedir? Biz sorun ekran kartında diye düşündük ama bazı tanıdıklar ekran kartının girdiği yerde de sorun olabilir dedi. Galiba iade edeceğiz. Sizin bir fikriniz var mı ne olmuş olabilir?

Ve bu arada yanma olamaz çünkü özelliklerde minimum sistem güç kaynağı 300watt yazıyor. 1050 Ti için bende şu an 350watt var.
Ekran kartı: 1050 Ti(şu an takılı değil)
İşlemci: i5 10400.
RAM: 8 GB RAM.
PSU: Power Boost 350W.
Yani ya anakart girişi gitti ya da ekran kartı.

Ekran kartı gitse benim için daha iyi iade etme şansım olur ama anakartta olmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, ben geçen hafta çarşamba 1050 Ti aldım ve taktım. 2 gün kullandım, sıkıntı yok fakat cuma günü açayım dedim. Açılmadı, cumadan beri hiç açılmadı fakat ekran kartını çıkarınca PC çalıştı. Sorun nedir? Biz sorun ekran kartında diye düşündük ama bazı tanıdıklar ekran kartının girdiği yerde de sorun olabilir dedi. Galiba iade edeceğiz. Sizin bir fikriniz var mı ne olmuş olabilir?

Ve bu arada yanma olamaz çünkü özelliklerde minimum sistem güç kaynağı 300watt yazıyor. 1050 Ti için bende şu an 350watt var.
Ekran kartı: 1050 Ti(şu an takılı değil)
İşlemci: i5 10400.
RAM: 8 GB RAM.
PSU: Power Boost 350W.
Yani ya anakart girişi gitti ya da ekran kartı.

Ekran kartı gitse benim için daha iyi iade etme şansım olur ama anakartta olmaz.

Yani şöyle söyleyeyim bir tanıdık var onun bilgisayarına takıcaz ekran kartını eğer orada da çalışmazsa iade eğer orada çalışırsa PSU değiştiririm. PSU önerir misiniz?

Hocam 350W değil 350W olarak adı geçiyor verimliliğini biliyor musunuz?

Hayır.

Dostum PSU 1050 Ti için aşırı yetersiz belki soun psudadır.

Kanka sorun PSU'da olsa ilk aldığımızda hiç çalışmazdı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani şöyle söyleyeyim bir tanıdık var onun bilgisayarına takıcaz ekran kartını eğer orada da çalışmazsa iade eğer orada çalışırsa PSU değiştiririm. PSU önerir misiniz?

Hayır

Kanka sorun PSU'da olsa ilk aldığımızda hiç çalışmazdı

Evet dediğiniz gibi sorun ekran kartında, ekran kartını anakarta bağlayan ekran kartı yuvasında ve HDMI kablosunu taktığınız ekran kartındaki HDMI yuvasında olabilir. PSU yetersiz olabilir ama bu sıkıntının PSU ile ilgisi yok. Son olarak PSU verimliliğiniz yüzde 60 gibi bir değerlerde bu da 210W gibi bir şey yapıyor yani yük altında sistemin çökmesi anlamına geliyor ama sisteminizin dediğinize göre hiç çökmedi eğer evde başka bir kişi daha yaşıyorsa ona sistemi açıp açmadığını açtıysa da bu gibi bir çökmeyle karşılaşıp karşılaşmadığını sorun eğer gerçekten öyle bir şey olduysa kuvvetle muhtemel ekran kartınız yanmıştır.

Yeni konular

Geri
Yukarı