i5-10400 RX 570 8G sistem 7.118TL'ye alınır mı?

AMD Ryzen 5 3600 3,6GHz 2000TL
https://www.hepsiburada.com/amd-ryzen-5-3600-3-6ghz-35mb-cache-soket-am4-islemci-p-HBV00000LLPAM?magaza=Vizyon Bilgisayar
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Gigabyte B450M S2H V2 AMD B450 DDR4 540 TL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Corsair 16GB(2x8GB) DDR4 3200MHz 695TL
Samsung 860 Evo 500GB 560MB-520MB/s Sata3 2.5" SSD 519 TL
Everest X-Mesh 4 Rainbow Rgb Fan Temperli Cam Oyuncu Kasası 339TL
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sharkoon SHP650 V2 650W 80+ 120 mm Fanlı ATX Güç Kaynağı 354TL
https://www.hepsiburada.com/sharkoo...guc-kaynagi-p-HBV00000BT3MA?magaza=Techburada
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Gigabyte Nvidia GeForce RTX 2060 Windforce OC 6GB 192Bit GDDR6 3221TL
Hadron Hd254 Büyük Şırınga Gri Termal Macun 12.35TL
Aerocool Cylon 4F 12cm Şeffaf Fan İşlemci Soğutucu 299TL
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Steelseires Apex 3 RGB Oyuncu Klavyesi 600TL
Gamepower Icarus Gamıng Rgb Mouse 10.000DP USB Siyah 167TL

Ben böyle bir sitem dizdim...
Hesap.
8.786, 08.
TL.

• 10. nesil Intel® Core™ i5-10400 işlemci.
  • FreeDOS.
  • Mikro ATX H410 L serisi.
  • AMD Radeon™ RX570 8 GB 256 Bit GDDR5.
  • RGB işlemci soğutma fanı.
  • 16 GB DDR4.
  • 1TB HDD.
  • 500 Watt 85+
  • Wi-Fi yok.
  • Arkadaşlar böyle bir sisteme.

7.118.00 TL vereceğim, değer mi?

Neden işlemciyi Intel alıyorsun ki AMD çok daha iyi.

AMD'nin bütün işlemcileri Intel'den iyi kesinlikle. (!)

Bütün işlemcileri Intel'den iyi demiyorum ama hem fiyat performans olarak AMD Intel'e kıyasla daha önde Intel'in işlemcileri gereksiz pahalı ve pahalı olması her zaman daha iyi olduğu anlamına gelmiyor Intel'inde AMD'yi geride bıraktığı modeller yok mu var ama Intel bana göre daha çok ismi olan bir marka olduğu için daha önde tutuluyor.

Bütün işlemcileri Intel'den iyi demiyorum ama hem fiyat performans olarak AMD Intel'e kıyasla daha önde Intel'in işlemcileri gereksiz pahalı ve pahalı olması her zaman daha iyi olduğu anlamına gelmiyor Intel'inde AMD'yi geride bıraktığı modeller yok mu var ama Intel bana göre daha çok ismi olan bir marka olduğu için daha önde tutuluyor.
Yanlış. Intel i3 10100F daha ucuz olduğu halde Ryzen 3 3100'ü tokatlıyor. Intel i5 10400F daha ucuz olduğu halde oyunlarda Ryzen 5 3600'a göre daha iyi.

Bir AMD fanboyu daha.

Ayrıca bu arkadaş 7 bin lira civarında bir bilgisayar topluyor pahalı Intel işlemcileri almanın çok bir mantığı yok bütçen az ise AMD almak çok daha mantıklı yaklaşık hatta belki de aynı performansa daha ucuz fiyat.

Yeni konular

Geri
Yukarı