i5-10400 sıcaklık değerleri

Spec1al

Decapat
i5-10400 İşlemci.
MSI Mag Forge 100M Kasa, stok fan kullanıyorum. Piyasanın şu anki halinden ötürü henüz ekran kartı alamadım, arkadaşımdan ödünç olarak HD 7770 ekran kartı aldım. Battlefield 5 oyununda yükleme ekranları sırasında görseldeki gibi 80 dereceleri görüyor, oyun içinde %30-50 kullanım arasında 65-75 derece arası değişiyor.
bf5.png

Bilgisayarı ilk açtığım zaman ise alttaki değerler görülüyor.

resim_2021-02-14_151529.png

Bu değerler normal mi? Bildiğim kadarıyla işlemci çok ısınan bir işlemci değil fakat tam kullanımlarda bu kadar ısınması normal mi bilmiyorum.

Isılar fazla hocam. Kule tipi bir soğutucu alabilirsiniz veya termal macun eskiyse yenileyebilirsiniz.

Hocam stok soğutucuyla bile o değerler fazla gibi geldi. Bir sorun var galiba.
Bilgisayarı geçen hafta kurdum yani termal macun yeni, soğutucu olarak yine burada önerilen Snowman T6 Ultra düşünüyorum yeterli olacak mıdır?

Değerler biraz sınırda.
Acaba takarken tam oturmadı mı ya da kalın mı termal macun?

Gerçi stok fanıyla o değerler normal.

Bir şey olmaz kullan gitsin. En kısa zamanda iyi bir soğutucu al müq olur.

Hocam stok soğutucuyla bile o değerler fazla gibi geldi. Bir sorun var galiba.
Dediğim gibi oyun yüklenirken birkaç saniyeliğine 80 dereceleri görüp oyun içinde tekrar 65-75 derece arasına düşüyor çoğunlukla 68-71derecelerde seyrediyor fakat anlık olarak 65'e düştüğü de oluyor 76-77'leri gördüğü de. Ekran görüntüsündeki sıcaklık anlık oldu ben de en yüksek değer olarak ekran görüntüsünü alayım dedim. Ne yapmam lazım? Dediğim gibi sistemi henüz geçen hafta kurduğum için termal macun ve stok fanın düzgün bir şekilde çalıştığından eminim.
Değerler biraz sınırda.
Acaba takarken tam oturmadı mı ya da kalın mı termal macun?

Gerçi stok fanıyla o değerler normal.

Bir şey olmaz kullan gitsin. En kısa zamanda iyi bir soğutucu al müq olur.
Termal macun stok fanda hazır gelen macun, bir değişiklik yapmadım, yeni soğutucuyu önümüzdeki ay almayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı