Çözüldü i5 10400F 2 çekirdek gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Salsa

Kilopat
Yer
Blackhole
Screenshot_4.png

CPU-Z açıp öylesine bir baktım ve bunu gördüm. Bu normal mi? Yoksa 3/1 mi gösteriyor? Çünkü başka yerlerde arayüz fotoğraflarına baktığımda 6'ya 12 gösteriyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Başlatı açın, msconfig yazın, önyükleme sekmesine gelin, sol orta kısımda gelişmiş seçenekler'e basın, işlemci sayısının yanındaki tiki kaldırın. Tik yoksa belirtip ekran görüntüsü alın. Tiki kaldırdıktan sonra tamam deyin, gerekirse tekrar deyin ama orada bir yerlerde yeniden başlatılması gerekiyor diyecek. Yeniden başlat deyin. Bilgisayar açılınca kontrol edin.
Başlatı açın, msconfig yazın, önyükleme sekmesine gelin, sol orta kısımda gelişmiş seçenekler'e basın, işlemci sayısının yanındaki tiki kaldırın. Tik yoksa belirtip ekran görüntüsü alın. Tiki kaldırdıktan sonra tamam deyin, gerekirse tekrar deyin ama orada bir yerlerde yeniden başlatılması gerekiyor diyecek. Yeniden başlat deyin. Bilgisayar açılınca kontrol edin.

Çözüm
Arkadaşlar çok zeki bir insan olduğum için MSConfig den çekirdekleri düşürmüşüm. B460M A PRO Biosuna nasıl girebileceğimi biri söyleyebilir mi? Kendi kendimi pataklıyacağım birazdan.

Arkadaşlar çok zeki bir insan olduğum MSConfig'den çekirdekleri düşürmüşüm. B460M A PRO BIOS'una nasıl girebileceğimi biri söyleyebilir mi? Kendi kendimi pataklıyacağım birazdan.

Oradan onu düzelt yeniden başlat PC'yi düzelir, olmazsa MSI BIOS tuşunu öğren ve BIOS'a gir orada default sekmesini bulursun.

Oradan onu düzelt yeniden başlat PC'yi düzelir, olmazsa MSI BIOS tuşunu öğren ve BIOS'a gir orada default sekmesini bulursun.
Sağolun hocam. Kalbime iniyordu yemin ederim. Halletim MSconfigden tiki kaldırmam lazımmış sadece. Bugün de yeni bir şey öğrendik. Tekrardan teşekkür ederim.
Size de teşekkür ederim hocam.

Geri
Yukarı