i5 10400F 2666 MHz RAM kullanımı 3200 MHz nasıl yapılır?

Düzelttim. Net bilgi bulamadım. Asus da sağ olsun teknik özelliklere yazma zahmetine girmemiş.
Kağıt üstü bilgilere tam uç sınırını yazmıyorlar. Mesela çoğu insan Gigabyte B450M S2H'nin maksimum RAM frekans desteğini 3600 MHz sanıyor ama öyle değil, 3733-3800-3866 da gayet olabiliyor :D

@feahleinda_ B560M-PRO ile 10105F kullanıyor 4267 MHz frekansta.

Böyle bir durum söz konusu olamaz. Şu an pazar payının çok büyük bir kısmı AMD'nin elinde. Bundan ziyade elektronik ürün her marka model ürün sorun çıkartabilir ama uzun yıllar Intel ve AMD sistemler kullandım. Şunu söyleyeyim Ryzen serisinden sonra AMD sistemlere geçiş yaptım ve 5-6 tane farklı olma kaydıyla AMD sistemler kullandım en ufak bir sorun yaşamadım. Şu anda 5600X ve 6600XT kullanıyorum yine bir sorun yaşamadım.

Yine altını çizerek belirtiyorum elektronik ürün ve sorun çıkmaz diye bir kaide yok. Ek olarak bir ürün ne kadar çok kullanılıyorsa o ürün hakkında iyi de kötü de olma kaydıyla elbette çok fazla duyum alırsınız. Dediğim gibi pazar payının çok büyük bir kısmı AMD'nin elinde bundan dolayı çok fazla iyi veya kötü duyum alabilirsiniz.

Anladım hocam teşekkür ederim.
İlk olarak RAM'de OC desteği olduğundan emin olun. Her RAM'de olmaz.

Anladım hocam ama riske gir miyim zaten Apacer RAM'ler.

Geri
Yukarı