i5 10400F - 6700XT sistemde yüksek CPU kullanımı

RAM'ler 3200 Mhz'de çalışıyor hocam, XMP açık. Sadece apartman önü değil bu arada, apartman içinde de salak saçma droplar yiyorum, yine CPU kullanımı şaha kalkmış. Ne yapayım ne edeyim akıl sır erdiremedim.

İlginç gerçekten, bir ihtimal HDD modu açıksa onu kapatabilirsin. Ben bu sistemle yaldır yaldır koşturuyorum ne drop yedim ne de absürt FPS kaybı. İşlemci kullanımım uçuyor doğal olarak 4/8 bu ama 10400F ve 2K'da 50 altına düşmesi mantıklı gelmiyor.

İlginç gerçekten, bir ihtimal HDD modu açıksa onu kapatabilirsin. Ben bu sistemle yaldır yaldır koşturuyorum ne drop yedim ne de absürt FPS kaybı. İşlemci kullanımım uçuyor doğal olarak 4/8 bu ama 10400F ve 2K'da 50 altına düşmesi mantıklı gelmiyor.
Belki Steam son sürümle alakalı bir problem vardır diye zamanında taşınabilir HDD'ye yedeklediğim eski versiyonu deneyeceğim,aklıma başka da bir şey gelmiyor. HDD Modu nerede yer alıyor bu arada, bir bilgim yok da; oyun içi bir ayar mı?

Belki Steam son sürümle alakalı bir problem vardır diye zamanında taşınabilir HDD'ye yedeklediğim eski versiyonu deneyeceğim,aklıma başka da bir şey gelmiyor. HDD Modu nerede yer alıyor bu arada, bir bilgim yok da; oyun içi bir ayar mı?

Ben son sürüm 1.61 oynuyorum ama korsan tabii. Gerçi bu oyunda Denuvo vb. olmadığı için korsan neyse Steam de o birebir aynılar.

HDD modu da hemen burada.

Screenshot_16.jpg

Ben son sürüm 1.61 oynuyorum ama korsan tabii. Gerçi bu oyunda Denuvo vb. olmadığı için korsan neyse Steam de o birebir aynılar.

HDD modu da hemen burada.

Eki Görüntüle 1642759
1.52 sürümüymüş yedeklediğim, onda cillop gibi olmasa da bariz daha akıcı ve iyi FPS değerleri ile oynadım. Bahsettiğim yerde 71 FPS'leri de gördüm. İyi ki yedeklemişim ki deneme imkanım oldu. 1.61'de gereksiz bir CPU yüklenmesi var, en azından benim PC açısından; nedenini hala anlayabilmiş değilim. Benchmark yaparken çatır çatır FPS değerleri alınıyor, oynarken hem FPS yüksek olmasına rağmen akıcı olmayan bir deneyim, hem de zırt pırt giren FPS droplar. Of yani. En son gidip AM5 soket + 7600 alacağım kafam rahat etsin. 10 yıl yaşlandım şuna ne sebep olabilir diye düşünürken. Yardımcı olduğunuz için sağ olun bu arada, HDD modunu kapamak da ufak da olsa etki etmiş gibi duruyor.

Geri
Yukarı