i5 10400F bilgisayar toplama

Bütçe
2500
Anladım hocam 4 e sabitlemeyi nasıl yapacağıma dair Türkçe bir kaynak var mıdır acaba.

RAM'lerde 3000mhz 2666 dan daha hızlı olmuyor mu hocam. Birde şimdilik 8 alıp birkaç ay sonra bir 8 daha almayı düşünüyorum şu anda bütçemi biraz aşıyor çünkü.
Aldığın işlemcide 2666 hız sınırı var ama 2666'da CL12 yapmak için zaten 3000'lik bir bellek alman lazım. 4'e sabitleme çok basit özellikle MSI anakarta emin ol kendin o kısmı yaparsın. EIST, Turbo, Spread Spectrum kapatman lazım sadece işlemci ayarlarından.

Bu işlemci Z serisi anakart olmadığı sürece 2666 mhz'e kadar destekliyor. Yani 4000 mhz'lik ram alsanız da 2666 mhz'de çalışacak. 2666 mhz de alabilirsiniz ancak en ucuz 8 GB RAM 3000 mhz zaten.
Peki hocam bu 2666mhz kullanmak yetiyor mu?
Aldığın işlemcide 2666 hız sınırı var ama 2666'da CL12 yapmak için zaten 3000'lik bir bellek alman lazım. 4'e sabitleme çok basit özellikle MSI anakarta emin ol kendin o kısmı yaparsın. EIST, Turbo, Spread Spectrum kapatman lazım sadece işlemci ayarlarından.
CL12 bulamadım hocam tavsiye ettiğiniz bir ram var mı?

Bir tane daha var aslında hocam 🙂 Anakarta bakarken B460M A PRO ve B460 PRO diye 2 model olduğunu gördüm aralarında 70TL fark var özellik olarak bir fark var mı acaba?

Evet fark var. Performansa bir etkisi yok ama B460M-PRO modelinde ekstra olarak VGA çıkışı var. Birkaç tane RGB yuvaları var. Şu konuda detaylı anlatmışlar bakabilirsiniz: MSI B460M PRO ile B460M-A PRO farkları

Eğer bu ekstralara ihtiyacınız yoksa ucuz olanı alabilirsiniz. Zaten işlemcide dahili ekran kartı olmadığı için VGA çıkışına ihtiyacınız olmayacak. Diğer özellikler sizin tercihiniz.

Evet fark var. Performansa bir etkisi yok ama B460M-PRO modelinde ekstra olarak VGA çıkışı var. Birkaç tane RGB yuvaları var. Şu konuda detaylı anlatmışlar bakabilirsiniz: MSI B460M PRO ile B460M-A PRO farkları

Eğer bu ekstralara ihtiyacınız yoksa ucuz olanı alabilirsiniz. Zaten işlemcide dahili ekran kartı olmadığı için VGA çıkışına ihtiyacınız olmayacak. Diğer özellikler sizin tercihiniz.
Şimdi anladım hocam teşekkürler. Ben uygun olanı alıyım o zaman.

Geri
Yukarı