i5 10400F için anakart tavsiyesi

Bütçe
2000-2400

krati

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar

Şu an H410M-A Pro kullanıyorum ve i5 10400f işlemcili RTX 3060'lı sistemim için yeni bir anakart arıyorum.
Bütçem 2000-2400 TL aralığındadır.

Asus Z590-P satın almak istiyorum fakat donanım işlerinden fazla anlamadığım için yardımlarınızı bekliyorum. Tavsiyeleriniz için teşekkürler :)

Bence bu 10400F için gayet yeterli olur. Eğer daha kaliteli bir anakart istiyorsanız(ki bence gayet yeterli):

Eğer sonra işlemciyi yükseltmeyi düşünüyorsanız:

Bu da iyi bir seçenek olacaktır.

Bence bu 10400F için gayet yeterli olur. Eğer daha kaliteli bir anakart istiyorsanız(ki bence gayet yeterli):

Eğer sonra işlemciyi yükseltmeyi düşünüyorsanız:

Bu da iyi bir seçenek olacaktır.
Cevabınız için teşekkür ederim.

Peki şu modellerden hangisini önerirsiniz?

MSI MPG Z490 GAMING EDGE WIFI Intel Z490 Soket 1200 DDR4 4800(OC)MHz ATX Gaming (Oyuncu) Anakart - incehesap.com

MSI MPG Z490 GAMING EDGE WIFI Intel Z490 Soket 1200 DDR4 4800(OC)MHz ATX Gaming (Oyuncu)
2.200 altına düşerse alınabilir, 2000 altına düşerse yapıştır direk. Diğerleri de iyi fakat benim ilk başta attıklarım fiyatını tam anlamıyla veriyorlar, tam bir F/P ürünleri. Bunlar fiyatının hakkını onlara göre daha az verdiği için önermedim. Sonuçta para kolay kazanılmıyor.
@krati yapıştır direk siparişi 1950'ye düşmüş.

Son düzenleme:
2.200 altına düşerse alınabilir, 2000 altına düşerse yapıştır direk. Diğerleri de iyi fakat benim ilk başta attıklarım fiyatını tam anlamıyla veriyorlar, tam bir F/P ürünleri. Bunlar fiyatının hakkını onlara göre daha az verdiği için önermedim. Sonuçta para kolay kazanılmıyor.
@krati yapıştır direk siparişi 1950'ye düşmüş.
Gerçekten çok güzel düşmüş fiyatı evet :D

Ama seneye falan da işlemciyi upgrade etmek istiyorum Z590-Plus daha iyi olmaz mı? Bir de wifi olmasa da olur zaten ethernet kablosuyla bağlanıyorum internete.

Intel 10. nesil alacaksanız Z590'a gerek yok, Z490 var. Ve bence Z590 gereksiz pahalı, halbuki çok bir farklılık yok.

10400F ile uyumlu değil.
İlerisi için 11.nesil düşünüyorum aslında. Şimdilik 10400F işimi görüyor sadece anakarta sağlam bir upgrade yapmak istiyorum şu anki aşamada, hem de geleceğe yatırım amaçlı.

İlerisi için 11.nesil düşünüyorum aslında. Şimdilik 10400F işimi görüyor sadece anakarta sağlam bir upgrade yapmak istiyorum şu anki aşamada, hem de geleceğe yatırım amaçlı.
5 sene sonra felan düşünüyorsan 5 sene zaten yeni soketler olur artık, Z490 veya B560 al geç. 1 sene sonrasını düşünüyorsan iyi edersin Z590 alarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı