i5 10400F için sıvı soğutma önerisi

aytug35

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba, iyi ramazanlar. Arkadaşlar upgrade yaptığım sistemimde yeni aldığım işlemci ile birkaç problem yaşıyorum.

İşlemcim boşta 40-50 derece arası ve yük altında 70-85 arasına çalışıyor, bu değerler normal mi bilmiyorum ama bana çok normal gelmedi. Garantiye göndermeli miyim diye düşünüyorum soğutucumu, biraz araştırdığımda aldığım işlemci için ideal olduğunu gördüm fakat bu kadar ısınmasını beklemiyordum. Macundan dolayı diye düşündüm ve macunu tekrar değiştirdim fakat hiçbir etkisi olmadı. Bu değerler normal ise uygun bir sıvı soğutmaya geçmek istiyorum. Bunun için de sizden ricam ideal sıvı soğutma tavsiyeleriniz. İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim :)

Sistem:
Anakart: ASUS TUF Z490
Ekran kartı: ROG STRIX 1070
İşlemci: i5 10400F
CPU soğutma: UX200
Kasa: Frisby FC-9310G.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcaklıklarınız gayet iyi, sıvı soğutucu almanıza gerek yok. Hava akışı için önce kasanızı değiştirmenizi öneririm. Eğer soğutucu istiyorsanız altta paylaştığım soğutucuya bakabilirsiniz.

Sıcaklıklarınız gayet iyi, sıvı soğutucu almanıza gerek yok.
70-85 gayet iyi mi? Sıcaklıklar normal degil, ben Snowman X4 gibi dandik bi sogutucuyla i5 10400 kullandım 60 dereceyi hic gecmedi en agır yükte bile. Kasanın havalandırması 0 galiba hatta hic yok.

dostum yük altında gördüğün sıcaklıklar normal hatta kendin sormuş kendin yanıtlamışsın sorunu 10400F için şahsi fikrimce gerek yok sıvı soğutma takmaya

Yeni konular

Geri
Yukarı