i5 10400F içinden stok fan çıkıyor mu?

Clemente

Hectopat
Yer
Glunmar köyünden
Bu işlemci ile ilgili sorularım var. Sorularım şunlar:
1-ıçinden stok fan çıkıyor mu?
2-RTX 2060'a 1080P çözünürlükte darboğaz yapar mı?
3-Bu işlemci 2.9 GHz. Bazı oyunlar minimum 2.9 GHz'nin üstünde bir işlemci istiyorlar.(Steam'den baktım)2.9 GHz olması oyunlarda herhangi bir kasmaya neden olur mu? FPS düşer mi?

1- İçinden stok fan çıkıyor mu?
2- RTX 2060'a 1080P çözünürlükte darboğaz yapar mı?
3- Bu işlemci 2.9 GHz. Bazı oyunlar minimum 2.9 GHz'nin üstünde bir işlemci istiyorlar. (Steam'den baktım) 2.9 GHz olması oyunlarda herhangi bir kasmaya neden olur mu? FPS düşer mi?
1- Evet çıkıyor.
2- Darboğaz olmaz.
3- İşlemci tüm çekirdekleri ile otomatik 4GHz hıza kadar çıkabiliyor. Yani o 2.9GHz temel hızın pek önemi yok. O konuda da sorun olmaz.

3-Bu işlemci 2.9 GHz. Bazı oyunlar minimum 2.9 GHz'nin üstünde bir işlemci istiyorlar.(Steam'den baktım)2.9 GHz olması oyunlarda herhangi bir kasmaya neden olur mu? FPS düşer mi?

1) Kutulu alırsan çıkar.
2) Darboğaz yapmaz güzel bir işlemci.
3) Bir şey olmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
1- Çıkıyor diye biliyorum tam emin olmamakla birlikte.
2-Hayır yapmaz
3-İşlemcilerde sadece GHZ önemli değildir sadece küçük bir etken 3.2 GHZ Xeon işlemciden güçlüdür mesela
Soru- Ek olarak anakartınız uyuyormu bu işlemciye ?

Darboğaz yapmaz, stok fan çıkıyor ve Z bir anakartta kullanmayacaksanız Intel'in 2666 RAM Mhz sınırlaması yüzünden performansı R5 3600'den de kötü kalıyor o işlemcinin bilginize.
Dakika 5.50, 2666 MHz ve 3200 MHz farkı:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O hız temel hız. Oyunlarda otomatik artıyor. Ben de Turbo Boost ile 3.6 GHz'e çıkıyor. Oyuna göre. İçinden stok fan çıkıyor. Darboğaz da yapmaz.

1- Çıkıyor diye biliyorum tam emin olmamakla birlikte.
2-Hayır yapmaz
3-İşlemcilerde sadece GHZ önemli değildir sadece küçük bir etken 3.2 GHZ Xeon işlemciden güçlüdür mesela
Soru- Ek olarak anakartınız uyuyormu bu işlemciye ?
B460 PRO VDH anakartını seçmiştim.
Darboğaz yapmaz, stok fan çıkıyor ve Z bir anakartta kullanmayacaksanız Intel'in 2666 RAM MHz sınırlaması yüzünden performansı R5 3600'den de kötü kalıyor o işlemcinin bilginize.
Dakika 5.50, 2666 MHz ve 3200 MHz farkı:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Vatan Bilgisayar'dan baktım 2666 MHz RAM 3200 MHz RAM'den daha pahalı.

Geri
Yukarı