i5 10400F ile uyumlu anakart önerisi

1660S düşünüyorum sonradan upgradeleyebilirim. Max 2070 veya 2080 ekran kartına geçerim büyük ihtimal.
3000TL bütçeye anakartı dahil etmediğiniz için, yaklaşık 500TL gibi bir bütçe kalıyor PSU için.
Bütçe 3000₺ (psu+ram+işlemci+matx kasa)

O bütçeye de bunlar olabilir.
Zalman ZM550-GVII 550 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)
XPG Pylon 550W 80+ Bronz Güç Kaynağı PYLON550B-BKCEU | Adeks Store

3000TL bütçeye anakartı dahil etmediğiniz için, yaklaşık 500TL gibi bir bütçe kalıyor PSU için.

Zalman ZM550-GVII 550 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)

PSU olarak aklımda FSP markası vardı kafamdan sistemi kurmuştum arkadaşlarım da bayağı bir üstelemişti FSP al diye.

Anakartı yazmayı unutmuşum bu arada. Anakart dahil.

PSU olarak aklımda FSP markası vardı kafamdan sistemi kurmuştum arkadaşlarım da bayağı bir üstelemişti FSP al diye.
Evet, FSP genelde iyi PSU'lar üretiyor, ama bu bütçede benim attıklarım çok daha mantıklı. Eğer illa FSP isterseniz bu var, ama attıklarım varken almanızı önermem. Bu arada attığım her PSU 1660S için yeterli olacaktır, ama ufak yükseltmeler dışında yetersiz kalacaktır.
FSP Hydro K 500W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)

Evet, FSP genelde iyi PSU'lar üretiyor, ama bu bütçede benim attıklarım çok daha mantıklı. Eğer illa FSP isterseniz bu var, ama attıklarım varken almanızı önermem. Bu arada attığım her PSU 1660S için yeterli olacaktır, ama ufak yükseltmeler dışında yetersiz kalacaktır.
FSP Hydro K 500W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)

Zalman, Corsair veya Cooler Master tercih ederdim ben.

Anladım, peki ileride 2070 veya 2080 gibi bir ekran kartı alacağımı düşünürsek kaç Watt'lık PSU önerirsiniz?

Anladım, peki ileride 2070 veya 2080 gibi bir ekran kartı alacağımı düşünürsek kaç Watt'lık PSU önerirsiniz?
Öncelikle o kartları almayın, yeni nesil kartlara yönelin. 3050Ti veya 3060 sonradan bu sisteme yakışır. O kartları takacağınızı düşünürsek de en azından 700-750W bir PSU almanız iyi olur. Ama eğer hemen yeni bir karta geçmeyecekseniz şu anlık attığım PSU'lardan birini alın.

Öncelikle o kartları almayın, yeni nesil kartlara yönelin. 3050 Ti veya 3060 sonradan bu sisteme yakışır. O kartları takacağınızı düşünürsek de en azından 700-750W bir PSU almanız iyi olur. Ama eğer hemen yeni bir karta geçmeyecekseniz şu anlık attığım PSU'lardan birini alın.

Şu an elimde DDR3 sistem var eğer dediğiniz gibi yaparsam R9 270 ekran kartımla idare etmek zorunda kalacağım, eğer oyunlarda biraz daha fazla FPS alabilirsem dediğinizi uygulayabilirim. Rehberlik için sağ olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı