i5-10400F işlemci oyun sırasında 85 derece oluyor

Nykeus

Hectopat
Merhaba. i5-10400F işlemci kullanıyorum. Sıcaklık değerlerim hep yüksek oldu. Macun yeniledim kasanın içini temizledim ama çok az etkiledi. Geçen bir internet Cafe'ye gittim orada da aynı işlemci vardı sadece anakart farklıydı Valorant Chrome Discord vs açıkken 40 50 derece arasındaydı ben sadece Valorant açtığımda 75 85 arasında oluyor. Anakartımda olan bir sorundan kaynaklı olabilir mi?

Onlar da stok fan mı var? Bir de bunların çoğu zaten kapağı açık olarak kullanıyor. Böyle bir şey var mı?

Çok endişelenme çünkü işlemciler 100 derece sıcaklığa kadar dayanabiliyor. Zaten bir sıkıntı olsa zarar görmemek için bilgisayarın ısıdan dolayı kapanır oyun sırasında. İstersen bir işlemci soğutucusu alabilirsin.

Chrome, Discord işlemcinize fazla yük bindirmez işlemci de güç çekmeye ihtiyaç duymaz. Valorant yüklü bir oyun olduğu için işlemciniz ısınır. Bu tür sıcaklık testlerin en kralı prime95 ile yapılır. Prime95 indirip bi 10 dakika boyunca test yapın, sıcaklıklar 90'ı geçiyorsa kapatın testi.

Termal macun yenileme, fan temizliği gibi şeyler yapabilirsiniz. Undervolt yapabilirsiniz. En son çare GHZ düşürme de yapabilirsiniz.

Eğer kasanı duvarın dibine çok yanaştırdıysan sıcak hava tekrar içeri giriyordur. Ondan da olabilir belki ısınma. Buna dikkat et.

Onlar da stok fan mı var? Bir de bunların çoğu zaten kapağı açık olarak kullanıyor. Böyle bir şey var mı?

Evet cafedekine baktım aynı soğutucu var ve kapağı kapalı kullanıyordu gittiğim ve ben evdekini açık kullanıyorum sıcaklıktan dolayı.

Çok endişelenme çünkü işlemciler 100 derece sıcaklığa kadar dayanabiliyor. Zaten bir sıkıntı olsa zarar görmemek için bilgisayarın ısıdan dolayı kapanır oyun sırasında. İstersen bir işlemci soğutucusu alabilirsin.

Evet dayanabiliyor da yüksek sıcaklıkta sürekli olmasını ömrünü kısaltıyor diye biliyorum ondan dolayı düşürmek istiyorum.

Eğer kasanı duvarın dibine çok yanaştırdıysan sıcak hava tekrar içeri giriyordur. Ondan da olabilir belki ısınma. Buna dikkat et.

Bir denerim farklı konuma almayı teşekkürler.

Chrome, Discord işlemcinize fazla yük bindirmez işlemci de güç çekmeye ihtiyaç duymaz. Valorant yüklü bir oyun olduğu için işlemciniz ısınır. Bu tür sıcaklık testlerin en kralı Prime95 ile yapılır. Prime95 indirip bir 10 dakika boyunca test yapın, sıcaklıklar 90'ı geçiyorsa kapatın testi.

Termal macun yenileme, fan temizliği gibi şeyler yapabilirsiniz. Undervolt yapabilirsiniz. En son çare GHz düşürme de yapabilirsiniz.

Termal macun ve fan temizliği yaptım 5 derece falan düştü sadece aklımdaki asıl soru ben bu kasayı hazır olarak aldım aldığım zaman böyle bir sorun yoktu sonradan anakartta farkı bir sorun oldu garantide anakart değişikliği olduğu söylendi kasa tekrar geldikten sonra sürekli sıcaklık sorunu yaşadım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı