i5 10400F RDR2'de 100 derece oluyor

Bedoskii

Centipat
Daha fazla  
i5 10400F işlemci satın aldım bugün. Bilgisayarcı 0 kutusundan gözümün içerisinde açıp montaj yaptı. Eve gelip RDR2 girdiğimde 100 derece gördüğünü fark ettim.
Stok fan yok üzerinde Rainbow ve stok fandan biraz daha büyük markasını bilmediğim bir soğutucu var. Neden oluyor olabilir bu? Stok fan ile daha iyi sıcaklıklar mı görürüm?

i5 10400F işlemci satın aldım bugün. Bilgisayarcı 0 kutusundan gözümün içerisinde açıp montaj yaptı. Eve gelip RDR2 girdiğimde 100 derece gördüğünü fark ettim.
Stok fan yok üzerinde Rainbow ve stok fandan biraz daha büyük markasını bilmediğim bir soğutucu var. Neden oluyor olabilir bu? Stok fan ile daha iyi sıcaklıklar mı görürüm?

Termal macun sürmeyi unutmuş olabilir mi acaba?

Termal macun sürülmemiş olabilir kendiniz kontrol edebilir misiniz?

Termal macun sürmemiş sanırım. Ayrıca böyle bir kurulum yaptıktan sonra stres testine sokmaması da sıkıntı.

Termal macunum Power Master PWR 510 ve sürmeyi unutmadım.

Bilgisayarcının montaj yaptığını söyledin, şimdi termal macunu sürmeyi unutmadım diyorsun. i5 10400 işlemcilerde ısınma sorunlarını fazlasıyla duyduk. Bence şu an bir şey yapmadan sisteme zarar vermeden montaj yaptırdığın yere tekrar götürmeni öneririm.

Isınma sorunu olduğunu bilmiyordum işlemcinin, ben alırken termal macunu yanımda götürmüştüm orada para vermemek için.

Isınma sorunu olduğunu bilmiyordum işlemcinin, ben alırken termal macunu yanımda götürmüştüm orada para vermemek için.
hocam siz mi sürdünüz başkası mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı