i5-10400F sistem açılmıyor

Qlawei

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar sistem topladım, bütün bağlantıları yaptım. Bundan önce güç gelmiyordu ancak geldiğinden emin olunca yeni konu açma gereksinimi duydum. Power tuşuna basınca fanlar, ışıklar 2-3 saniyeliğine çalışıyor ancak geri kapanıyor. Ve her tuşa basınca da olmuyor. Fişi çekip RAM slotlarını falan değiştirince açılıyor böyle. Sebebini bilen var mıdır? Ne yapmam lazım?

i5 10400F.
MSI B460M Mortar.
Gigabyte 1660S.
8x2 Patriot Viper 3200MHz.
480GB SSD.
FSP Hydro K 500W.
Phanteks p300.

Kasa bağlantılarını kontrol edin, temas olmasına karşın. BIOS güncellemesi yapmayı deneyin.

Hocam temasa karşın derken? Bir de sistemi ilk defa açmaya çalışıyorum, hiç BIOS falan girmedim nasıl güncelleyeceğim? Güç kaynağının şalterini açıp kapadığımda açılıyor gibi oluyor sadece. Ayrıca çalıştığı saniylerde CPU Debug yanıyor. İşlemciyi falan tekrar kontrol ettim her şey doğru takılı.

Peki işlemci veya ekran kartı yerine tam oturmamı
tam oturmuşlar.
Arkadaşlar sistemi uzay momtaj yaptım şuan ve çalışıyor. Ancak ekranda görüntü yok ve ez debug boot yanıyor. Ne yapmam lazım.
Arkadaşlar sistemi uzay momtaj yaptım şuan ve çalışıyor. Ancak ekranda görüntü yok ve ez debug boot yanıyor. Ne yapmam lazım.
Sistemi uzay montajlı halindeyken sıkıntısız çalıltırdım windows sürücüler vs. kurdum. Ancak geri kasaya monteleyince tekrar açılmıyor. Ne yapmam lazım.

Arkadaşlar sistem topladım, bütün bağlantıları yaptım. Bundan önce güç gelmiyordu ancak geldiğinden emin olunca yeni konu açma gereksinimi duydum. Power tuşuna basınca fanlar, ışıklar 2-3 saniyeliğine çalışıyor ancak geri kapanıyor. Ve her tuşa basınca da olmuyor. Fişi çekip RAM slotlarını falan değiştirince açılıyor böyle. Sebebini bilen var mıdır? Ne yapmam lazım?

i5 10400F.
MSI B460M Mortar.
Gigabyte 1660S.
8x2 Patriot Viper 3200MHz.
480GB SSD.
FSP Hydro k 500W.
Phanteks p300.

Anakarta taktığın vidaların başlarında korumalı olmasına dikkat et anakarttaki vida direkt olarak anakarta temas ederse kısa devre olabilir o yüzden bir kontrol et bence.
Tam oturmuşlar.
Arkadaşlar sistemi uzay momtaj yaptım şu an ve çalışıyor. Ancak ekranda görüntü yok ve EZ Debug Boot yanıyor. Ne yapmam lazım.
Arkadaşlar sistemi uzay momtaj yaptım şu an ve çalışıyor. Ancak ekranda görüntü yok ve EZ Debug Boot yanıyor. Ne yapmam lazım.
Sistemi uzay montajlı halindeyken sıkıntısız çalıltırdım Windows sürücüler vs. kurdum. Ancak geri kasaya monteleyince tekrar açılmıyor. Ne yapmam lazım.

Kesinlikle kısa devre yapıyor, vidalar veya anakart kasanın metal bir yeriyle sürtüşüyor olabilir.

Hocam sağ olun. Evet sorun ondan kaynaklıymış o gün kendimce çözdüm yazan olmadığı için.
Anakarta taktığın vidaların başlarında korumalı olmasına dikkat et anakarttaki vida direkt olarak anakarta temas ederse kısa devre olabilir o yüzden bir kontrol et bence.

Kesinlikle kısa devre yapıyor, vidalar veya anakart kasanın metal bir yeriyle sürtüşüyor olabilir.

Geri
Yukarı