i5-10400F sistem kasıyor

nfkadarağ

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Yaklaşık 1 yıl önce MSI hazır kasa aldım. Bilgisayarım ilk zamanlarda çok iyiydi ama şimdi aşırı kasıyor. Ekran kartım GTX 1650 Super, işlemci i5-10400F ben normal bulmuyorum bu kasmayı, masaüstünde bile kasıyor. Windows 11 kullanıyorum. Bunun bir çözümü var mı?

Merhaba. Yaklaşık 1 yıl önce MSI hazır kasa aldım. Bilgisayarım ilk zamanlarda çok iyiydi ama şimdi aşırı kasıyor. Ekran kartım GTX 1650 Super, işlemci i5-10400F ben normal bulmuyorum bu kasmayı, masaüstünde bile kasıyor. Windows 11 kullanıyorum. Bunun bir çözümü var mı?
Termal macun değiştirmeniz gerekebilir. Kasanızı temizleyerek bir deneyin derim. Ayrıca kasanız Mesh mi?

Windows 11 sıkıntılı ondan olabilir. (ben de yaşadım) Ekran kartı sürücüsü ve diğerlerini güncelle. Arkada bir uygulama işlemcini çok yiyor olabilir ona dikkat et. Aklıma başka bir şey geldikçe yazarım

Termal macun değiştirmeniz gerekebilir. Kasanızı temizleyerek bir deneyin derim. Ayrıca kasanız mesh mi?

Evet kasam mesh, sıcaklık mesela Valorant veya GTA gibi oyunlarda CPU sıcaklık %69 civarında ne artıyor ne azalıyor.

Monitör kaç Hz belki gözünüze o yüzden kötü geliyordur.
144Hz görüntüyle alakalı olduğunu düşünmüyorum hocam

Geri
Yukarı