Çözüldü i5 10400F sistem geç açılıp internete geç bağlanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

alpgulmez

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16 GB RAM 2666 MHz
SSD veya HDD modeli
Crucial BX500 240 GB SSD
Ekran kartı
Palit GTX 1660 Super
Anakart
MSI B460M-A Pro
İşlemci
i5 10400F
Arkadaşlar merhaba Windows 10 sistemine sahibim. Bilgisayarım hem anakart logosundan sonra olan yuvarlakta hem de Windows kullanıcı kısmında yüklemesi uzun sürüyor. Ek olarak PC tamamen açılnıca bazı oto açılması gereken programlar çok geç açılmaya başlıyor. Elle açsam daha hızlı oluyor. Ve internete de çok geç bağlanıyor. PC kendine geliyor internet yok diyor birkaç saniye sürüyor öyle bağlanıyor.

Bilinmesi gerekenler:
  • Bütün driverlar güncel.
  • Windows 10 son sürüm.
  • Anakart güncel.
  • 240 GB'lik Crucial SSD var 81 GB boş.
  • 1 TB HDD var 78 GB boş.
  • SFC /scannow'lar ve restore healtcheck komutlarının hepsi yapıldı ancak çözüm olmadı.
  • PC kapalıyken internete bağlı çünkü wake on lan ile açıyorum.
  • Defender açık viüs programları yok.
Yardımlarınızı bekliyorum.

Çözüm
Yani sorunu kendiniz belirtmişsiniz zaten. Kendiniz sistemi elle açınca herhangi bir sorun yokken wake on lan özelliğini kullandığınızda bu sorun oluşuyor.

Hayır o yanlış anlaşılmış sistem her türlü geç açılıyor.

Sistem SSD'e kuruludur diye düşünüyorum. SSD sağlık testi yapar mısınız hocam.

1663685405145.png

Buyurun.

Evet.

Sorunu kendim çözdüm. Şunları söylemek istiyorum. Güç seçeneklerinden güç düğmesinin neler yapabileceğini seçin hızlı başlatma özelliğini açın eğer seçenek yoksa internette nasıl açılacağı yazıyor kod ile açabiliyorsunuz. Bir de şunu eklemek istiyorum başlık düzenlenmiş de işlemcim ne alaka ki başlığa konuldu?
Son düzenleme:
Yani sorunu kendiniz belirtmişsiniz zaten. Kendiniz sistemi elle açınca herhangi bir sorun yokken wake on lan özelliğini kullandığınızda bu sorun oluşuyor.

Hayır o yanlış anlaşılmış sistem her türlü geç açılıyor.

1663685405145.png

Buyurun.

Evet.

Sorunu kendim çözdüm. Şunları söylemek istiyorum. Güç seçeneklerinden güç düğmesinin neler yapabileceğini seçin hızlı başlatma özelliğini açın eğer seçenek yoksa internette nasıl açılacağı yazıyor kod ile açabiliyorsunuz. Bir de şunu eklemek istiyorum başlık düzenlenmiş de işlemcim ne alaka ki başlığa konuldu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı