i5-10400F sistem görüntü vermiyor

ahmetden82

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 1 hafta önce bir sistem topladım.
  • i5-10400F işlemci,
  • MSI MAG B460M Bazooka Intel B460 Soket 1200 DDR4 2933 MHz anakart,
  • Corsair Vengeance LPX 16 GB(2x8GB),
  • Sapphire Radeon HD4850 1GB 256 Bit ekran kartı.
Sistem özellikleri bunlar. Topladım, oyun vs. oynamayacağım için ekran kartına gerek duymadım. Bilgisayarcı arkadaşa teslım ettık, anakartta VGA ısıgı yanmaya basladı, "Anakartta sorun var." dedi. Ben de Vatan'dan almıstım, goturdum, baktılar, ıade aldılar, yenisini aldım: MSI MAG B460 TORPEDO Soket 1200 DDR4 2933(O.C.) M.2. Bilgisayarcıya guvenemedıgımden başka ıyı oldugunu bıldıgımız bilgisayarcıya verdım. Sıfır anakartta aynı sorun yasandı. Bu aldıgım son kartın 2 kart soketı var. 1. sokettte yıne arıza verıyor, 2. sokette goruntu verıyor. İşlemcıde veya RAM'lerde sorun olsa 2 sokette de goruntu vermez galıba. Sımdı bu bilgisayarcı arkadaş da anakartta sorun var dıyor. Degıstırıp yenısını alacağım ama yıne aynı problemı verırse ne yapmam lazım? Yardımcı olursanız sevınırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, 1 hafta önce bir sistem topladım.
  • i5-10400F işlemci,
  • MSI MAG B460M Bazooka Intel B460 soket 1200 DDR4 2933 MHz anakart,
  • Corsair Vengeance LPX 16 GB(2x8GB),
  • Sapphire Radeon HD4850 1GB 256 Bit ekran kartı.
Sistem özellikleri bunlar. Topladım, oyun vs. oynamayacağım için ekran kartına gerek duymadım. Bilgisayarcı arkadaşa teslım ettık, anakartta VGA ısıgı yanmaya basladı, "anakartta sorun var." dedi. Ben de Vatan'dan almıstım, goturdum, baktılar, ıade aldılar, yenisini aldım: MSI MAG B460 torpedo soket 1200 DDR4 2933(O.C.) M.2. bilgisayarcıya guvenemedıgımden başka ıyı oldugunu bıldıgımız bilgisayarcıya verdım. Sıfır anakartta aynı sorun yasandı. Bu aldıgım son kartın 2 kart soketı var. 1. sokettte yıne arıza verıyor, 2. sokette goruntu verıyor. İşlemcıde veya RAM'lerde sorun olsa 2 sokette de goruntu vermez galıba. Sımdı bu bilgisayarcı arkadaş da anakartta sorun var dıyor. Degıstırıp yenısını alacağım ama yıne aynı problemı verırse ne yapmam lazım? Yardımcı olursanız sevınırım.

Bilgisayarcı arkadaş vakası büyük ihtimal anakarttaki PCB'yi çizdi ya da RAM'i hızlı çıkartı soketi bozdu PC cahili arkadaş sana kitliyor geçmiş olsun.

Bilgisayarcı arkadaş vakası büyük ihtimal anakarttaki PCB'yi çizdi ya da RAM'i hızlı çıkartı soketi bozdu PC cahili arkadaş sana kitliyor geçmiş olsun.

İlk bilgisayarcı muhtemelen onu yaptı ikincisi işi bilen birine benziyordu ama ikinci anakartı aldığımda onda da aynı sorun cıkınca iade etmeden gerçek servisine götürdüm herhangi bir sorun yok dedi soketlerde 2 haftadır kafayı bozdum bir sorunu çözemedim.
i510400F APU değil ki.
buna ayrıca pişman oldum zaten keşke f uzantılı işlem almasaydım bu sistemle ekran kartsızda idare ederdim muhtemelen

İlk bilgisayarcı muhtemelen onu yaptı ikincisi işi bilen birine benziyordu ama ikinci anakartı aldığımda onda da aynı sorun cıkınca iade etmeden gerçek servisine götürdüm herhangi bir sorun yok dedi soketlerde 2 haftadır kafayı bozdum bir sorunu çözemedim.

Buna ayrıca pişman oldum zaten keşke F uzantılı işlem almasaydım bu sistemle ekran kartsızda idare ederdim muhtemelen.

Intel APU alınmaz zaten Intel'in APU'ları çöp.AMD APU toplasanız daha iyi olurdu.

Yeni konular

Geri
Yukarı